"לא אאפשר פעילותם במערכת החינוך". בנט (צילום: פלאש 90, חדשות)
תנאיו ימולאו? השר המיועד בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

בדרך למשרד החינוך, בנט מציב אולטימטום: 8 ימים לפני תום המגעים הקואליציוניים, מאיים יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, כי לא יסכים לכהן כשר החינוך הבא - אם לא תועבר תוספת תקציב משמעותית למשרד לצורך כיסוי הגירעון ומימון תכניות שונות שבכוונתו ליישם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנט קיים בימים האחרונים שורה ארוכה של פגישות עם בכירים בתחום החינוך, וכעת הוא דורש עוד מיליארד שקלים לתקציב החינוך על מנת לקחת על עצמו את התפקיד. יו"ר הבית היהודי אומר כי בכסף הוא מעוניין לכסות גירעונות ולממן הוספת סייעת נוספת לגני ילדים צפופים, גנים לגילאי 3-4 שיש בהם 30 ילדים ומעלה. בנט דורש את תוספת התקציב כבר בשנת הלימודים הקרובה - ולא כהבטחה עתידית.

"אני שם את המשקעים בצד" (צילום: פלאש 90, חדשות)
נתניהו ובנט, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשותובנט לא מסתפק רק בכך לפני שייכנס למשרד החינוך: מקורביו העבירו לליכוד דרישה לפיה פרויקט קייטנות הקיץ שיזם שר החינוך הקודם שי פירון יימשך - לכל הפחות לכיתות א' ו-ב'. הממשלה הצהירה שתעשה זאת, אלא שבנט מעוניין לראות את התקציב מאושר לאור השינויים הרבים שהוא צפוי לכלול. גם בליכוד תומכים בצעדים שבנט מתכוון ליישם, אולם בשלב זה לא ברור היכן יימצא המקור הכספי למימון הפעולות הללו.

ולבנט יש עוד כמה דרישות: הוא מעוניין בתקציב לבינוי ולשיפור מבני חינוך ישנים ושיהיו לו את האמצעים לפעול בנדון, כיון שאחרת - הוא לא יסכים לקחת על עצמו את התפקיד, והמגעים שוב יתפוצצו. בנט מסר למקורביו כי אין בכוונתו למלא את תפקיד שר החינוך כדי להיכשל ולכסות גירעונות.