ביבי נתניהו ויאיר לפיד (צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר)
נתניהו ולפיד נפגשו לאחר נתק ממושך | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר

לראשונה מאז הסכסוך המתוקשר ביניהם שהוביל לפיטוריו של יושב ראש יש עתיד מתפקיד שר האוצר ופירוק הממשלה הקודמת, נועדו אמש (שני) ראש הממשלה נתניהו ולפיד בכנסת במשך כ-40 דקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הפגישה הבהיר לפיד לנתניהו כי מפלגת יש עתיד לא תיכנס לממשלה בשום תנאי והביע את אכזבתו ממה שכינה "מכירת החיסול" בנושאי לימודי הליב"ה, השוויון בנטל ועצירת תהליך יציאת חרדים לשוק העבודה.

נתניהו ולפיד אף שוחחו על האתגרים האזוריים מולם מתמודדת ישראל בימים אלה. יו"ר יש עתיד הביע בפני ראש הממשלה דאגה מפני סבב לחימה נוסף ברצועת עזה. בתום הפגישה צייץ לפיד בחשבון הטוויטר שלו: "לפחות הייתי האדם היחיד שנכנס היום לראש הממשלה ודרש לא להיות שר בממשלה".

הפגישה הקודמת בין השניים הובילה לפיזור הממשלה

"אי מינוי ליצמן - שערורייה". לפיד (צילום: חדשות 2)
לפיד צייץ: "היחיד שלא דרש להיות שר" | צילום: חדשות 2הפגישה האחרונה בין השניים שנערכה לפני כחצי שנה הסתיימה בחילוקי דעות עמוקים שהובילו לפיזור הממשלה הקודמת ולקיומן של בחירות מוקדמות. נתניהו הציב ללפיד שורה של תנאים, ובהם הקפאת תכנית מע"מ אפס, אך לפיד השיב לו כי הוא אינו מוכן למהלך שכזה לאחר שכבר הבטיח לציבור בוחריו כי יקדם את החוק. "נתניהו גורר את ישראל לבחירות", אמר לפיד בתום הפגישה שהובילה לבחירות. "אי אפשר להיענות לדרישותיו".

לפיד האשים אז את ראש הממשלה כי העדיף אינטרסים אישיים על פני רפורמות בחינוך וברפואה הציבורית וכי הפנה עורף לזוגות הצעירים לאחר שתמך תחילה בתכנית הדיור ובחוק מע"מ 0. "סגרת דיל עם החרדים, הבטחת להם לבטל את השוויון בנטל, להחזיר את השעון אחורה, כי אתה כל כך מנותק שאתה לא מבין מה זה עושה לחברה", אמר אז לפיד, לאחר שנתניהו פיטר אותו מתפקידו כשר האוצר.