שוב שערוריית הצבעה כפולה? במהלך ישיבת המליאה הארוכה של הכנסת אתמול (רביעי) הובאו שוב ושוב ההסתייגויות של האופוזיציה מהרחבת הממשלה, כשרוב ההצבעות כולל אישור ההרחבה בקריאה שנייה ושלישית עברו ברוב של 61 חברי כנסת נגד 59, כך שכל קול היה מכריע. במהלך אחת ההצבעות, כשהוקרא שמה של חברת הכנסת קסניה סבטלובה, נשמע קול שאינו קולה של סבטלובה קורא "בעד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ זיהתה במהירות כי מישהו אחר ענה בשמה של סבטלובה ואמרה ליושב ראש הכנסת אדלשטיין: "זה להתחזות, זה כאילו שהוא מצביע בשביל מישהו אחר. רק שלא יתקפו עכשיו את אורן" - בהתייחסה לאביו של ח"כ אורן חזן, חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן שנתפס בהצבעה אלקטרונית כפולה בכהונת הכנסת ה-16.

חבר הכנסת הטרי אורן חזן התייחס הבוקר לפרשההחדשה. "פניתי במכתב רשמי ליו"ר הכנסת בדרישה לפתוח בחקירת משטרה פלילית על ההצבעה הכפולה אמש", אמר. "מעניין איך יטפלו בנושא כשלא מדובר בחזן".

ח"כ חזן, ארכיון
ח"כ אורן חזן, ארכיון | צילום:

בשיחה עם חדשות 2 Online אמר חזן: "אני חושב שיתייחסו לפנייה כזו ברצינות, אחרי שבעשר השנים האחרונות עניין ההצבעות הכפולות עלה ועמד על סדר היום חדשות לבקרים. אין שום סיבה בעולם שיתייחסו לזה כעניין של מה בכך. במשך עשר שנים שפכו את דמו של אבי על מעשה שלא היה, הרי לימים גילו שח"כ אחר הודה בהצבעה".

"במקרה שלו בית המשפט טעה, ויכעיס אותי מאוד וגם יכעיס את הציבור בישראל אם יתעלמו ממה שקרה אתמול בכנסת. ההצבעה באה מאזור ספסלי המחנה הציוני, כנראה שהם הבינו שהם לא מצליחים למנוע את האישור הם השתמשו בדרכים לא כשרות".

ח"כ סבטלובה: "מקווה שמי שניסה להצביע בשמי ייענש"

ח"כ קסניה סבטלובה, ארכיון
ח"כ קסניה סבטלובה, ארכיון | צילום:

ח"כ סבטלובה עצמה הגיבה לפרשה בה היא מעורבת בעל כורחה: "אני מאוד מקווה שמי שניסה להצביע בשמי במהלך ההצבעות על ההסתייגויות המרובות על חוק הרחבת הממשלה ייתפס וייענש. ההתנהגות הזאת היא התנהגות מגונה והמעשה הוא מעשה פלילי. מקווה שהעניין הזה יתברר מהר. לפני שהצטרפתי לפוליטיקה אמרו לי שהכל יכול לקרות, שזה מקום ציני ומלוכלך, ובכל זאת לא ציפיתי לדבר מהסוג הזה".

מאחר ותוצאות ההצבעה לא השתנו, עדיין לא ברור האם תיפתח חקירה בנושא. כך או כך, נראה שיהיה קשה מאוד לענות על השאלה מי החליט, או החליטה, לקרוא "בעד" במקום ח"כ סבטלובה.