אביב גפן וליברמן (ארכיון)
אביב גפן וליברמן (ארכיון) | צילום: רויטרס, החדשות

הזמר אביב גפן, בנו של היוצר יהונתן גפן, שעמד בימים האחרונים במרכזה של סערה ציבורית, כתב היום (רביעי) בעמוד הפייסבוק שלו תגובה למתקפה של שר הביטחון נגד אביו. "במקום להילחם בהדתה אתה נלחם בשירים שלא מרביצים חזרה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני בטוח שלא קל לך וליבי איתך, התחלת לרדוף אחרי כבשים אבל גם להם הפסדת", כתב גפן לליברמן שתקף את אביו בעקבות התבטאויותיו בעד עאהד תמימי. "כל זמן שאתה שר הביטחון אז הנייה והשירים של אבא יכולים לישון בשקט".

גפן תקף את ליברמן והזכיר את ייחוסו המשפחתי והתרומה לצה"ל. "משפחתי כוללת שר בטחון אחד, שראה את בטחון ישראל למרחקים ארוכים רק עם עין אחת וניצח את ארצות ערב", כתב גפן. "הוא נחשב לגיבור בזמן שאתה גיבור רק בדיבורים וכשזה מגיע למעשים אז הדבר היחיד שהצלחת לעשות זה להיות מורשע בהכאת ילד ,שזה אגב הדבר הכי קרוב לצל״ש שהגעת (אין צורך בכפיים מירי)".

הזמר המפורסם 'עקץ' את שר הביטחון ואת חוסר ההצלחה שלו במאבק בהדתה. "במקום להילחם בהדתה אתה נלחם בשירים, שבניגוד למפלגות החרדיות שירים לא מרביצים חזרה", כתב. "ישראל היא גם ביתנו וזה לא רק הבית שלך, של סטס ופאינה, אז תפסיקו לפרק את הפאנלים בחדר המדרגות ולקחת הביתה".

לבסוף חיזק גפן את אביו וטען שפעל תחת חופש הביטוי. "מלבד זה שאבא היה קצין בצנחנים הוא גם משורר וסאטיריקן, כן אביגדור יש אשכרה כזאת עבודה לבקר ולעקוץ את המקום שאתה חי בו", כתב. "בישראל זה (עדיין) נקרא 'חופש הביטוי' או כמו שאתה קורא לזה או יותר נכון 'מספין' את זה ל'עוכר ישראל'".

גפן סיים כשהוא "מסביר" לשר הביטחון על החשיבות של חופש הביטוי. "השירים של ויקטור צוי וויסוצקי ניצחו משטרים אפלים למרות שהוחרמו", הסביר גפן. "אמנים, כפי שאתה יודע, זה קצת כמו שרי הבטחון של המילים, אנחנו שומרים שלא יחפרו לנו מנהרות חשוכות של חרמות ושתיקה".