הבן של נגד הבחירות (צילום: רויטרס, חדשות)
חפץ על ההקלטות: אין כל נזק לרה"מ | צילום: רויטרס, חדשות

המקורב לראש הממשלה נתניהו ומי ששימש בעבר כדובר המשפחה, ניר חפץ, התראיין הבוקר (חמישי) לתכנית דקל-סגל בגל"צ ותקף את התנהלות התקשורת בהקלטות יאיר נתניהו, שנחשפו בחדשות 2. "כתשו בחור צעיר בתחילת דרכו, בן 26 שתחת השפעת אלכוהול אמר כמה דברים לא לעניין", טען חפץ. על הסערה הציבורית: "לא נגרם נזק לראש הממשלה, אולי אפילו להפך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בראיון לתכנית הגן חפץ על התנהלות המשפחה לאחר פרסום ההקלטות: "זה לא קל להיות בנו של ראש הממשלה נתניהו. יאיר התנצל, אך התקשורת המשיכה לכתוש אותו. נקעה נפשו של הציבור". בנוסף, הגן מקורבו של נתניהו על המעורבות הפוליטית של בנו יאיר: "מותר לו להביע את דעתו. כל ציוץ שלו מקבל תהודה לא פרופורציונלית". חפץ הבהיר: "העיסוק ביאיר פוגע בו, תנו לו לבנות את חייו".

חפץ התייחס גם לעובדה שבנו של ראש הממשלה, יאיר, גר בבית הוריו ואינו מחזיק במשרה קבועה. "הוא חיפש עבודה בעבר ולאחרונה הוא כן עבד", גילה. חפץ טען כי יאיר חווה קשיים בגלל היותו בנו של נתניהו האב: "אתה הופך להיות רדיואקטיבי, זה קשה. יאיר הוא פטריוט ומוכשר מאוד, אך לא חסרים צעירים בגיל 26 שגרים עם הוריהם".

ניר חפץ, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ניר חפץ, ארכיון | צילום: חדשות 2אמש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סיים את השימוע שקיים בעניינה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, נגדה הוא צפוי להגיש כתב אישום בפרשת מעונות ראש הממשלה. המקורב למשפחה, ניר חפץ, הודיע כי המשפחה, שמה מבטחה ביועץ המשפטי: "אחרי שסרקו במסרקות ברזל את בעלה של שרה, גם בצד השני של המשוואה - לא היה כלום כי לא יהיה כלום".

בהקלטה: אמירות בעייתיות ביחס לנשים

בשבוע שעבר פורסמה במהדורה המרכזית שיחה שהוקלטה ביציאה של יאיר נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון הודיע אז כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון. הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד - במימון מלא של המדינה, כמובן - בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015.