"אני עם ברק". יניב, ארכיון (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
"אנחנו מנהלים מאבק והם נעדרים", יניב | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

אלדד יניב, ממובילי המחאה נגד ממשלת נתניהו, תקף הבוקר (חמישי) את האופוזיציה ואמר שהוא בדרכו לעזוב את מפלגת העבודה. "אופוזיציה שנאבקת על המדינה לא נרתעת", אמר בראיון בגל"צ בתגובה לפרסום של חיים לוינסון בעיתון "הארץ" לפיו גורמים במפלגה חששו מהקדמת הבחירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הבוקר סיפר אולמרט איפה היו נתניהו, שקד ובנט בזמן שהוא היה ראש ממשלה וטוב שהם היו ברחובות במאבק נגד השחיתות, אמר יניב. "זה בדיוק המקום שהאופוזיציה נעדרת ממנו כבר שנה, אופוזיציה רצינית שנאבקת על המדינה לא נרתעת מהקדמת הבחירות".

בתשובה לכך שעל פי הסקרים מערכת בחירות רק הייתה מזיקה למפלגת העבודה במצבה הנוכחי אמר יניב כי "לא צריך לדבר אתכם על הסקרים שהרצוג ראש ממשלה וקלינטון נשיאה, נלחמים ברחובות ומנהלים מאבק. לא מנהלים מאבק על המדינה עם ידיים בכיסים וזה מה שמפלגת העבודה עושה".

בהמשך דבריו ביקר יניב את יו"ר הסיעה אבי גבאי וטען שהיה צריך לבצע חילופי דורות במפלגה. "הצעתי לו להעמיד את שפיר כיו"ר האופוזיציה, היה צריך לשים בצמרת את סתיו ושמולי". בשל כך אמר יניב כי "המסקנה שלי היא שאני לא חושב שאמשיך במפלגת העבודה, לא חושב שאוכל להיות חלק ממנה כשאנחנו מנהלים מאבק ברחובות יותר משנה והם נעדרים".

אתמול פרסם העיתונאי חיים לוינסון כי במהלך המשבר הקואליציוני האחרון פעלו בכירים במפלגת העבודה על מנת למנוע את הבחירות - וזאת בניגוד לעמדתו של יו"ר המפלגה אבי גבאי. לפי הפרסום - חברי הכנסת הרצוג, יחימוביץ ויואל חסון העבירו מסרים לראש הממשלה דרך השר בנט לפיהם הם יתנגדו להקדמת הבחירות ובעקבות כך נתניהו יתקשה לגייס רוב במליאה לפיזור הכנסת.