ח"כים ערבים התפרעו במהלך נאום סגן נשיא ארה"ב: מייק פנס זכה היום (שני) למחיאות כפיים סוערות עם תחילת נאומו - אך תוך שניות ספורות פרצה מהומה כאשר חברי כנסת מהרשימה המשותפת הניפו כרזות ושלטים. על השלט שהניפו נכתב "בירת פלסטין היא ירושלים המזרחית": כך נראתה המהומה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הח"כים הוצאו מהמליאה על ידי הסדרנים תוך שניות ספורות והנאום התחדש. אדלשטיין הודיע כי הח"כים שהוצאו מורחקים עד לסיום הישיבה והתנצל בפני פנס על התנהגותם.

מהומת הרשימה המשותפת בכנסת
זחאלקה והכרזה | צילום:

ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת אמר לאחר שהוצא: "הנפנו שלט עם תמונה של כנסייה ומסגד שכתוב עליו ירושלים המזרחית בירת פלסטין. המטרה - לצאת נגד טראמפ. אנחנו רוצים הסדר, אין לי שום כבוד לסגן נשיא ארה"ב - אפס".

עוד טען זחאלקה כי יש לפנס "מחשבות משיחיות" והוסיף: "רצינו לפגוע בכבודו של פנס, זה היה מכוון".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בתום הנאום: "חברי הרשימה המשותפת הוכיחו שוב כי הם נציגי ארגוני טרור בכנסת ישראל. התנהגותם המבישה חשפה לעיני כל את חוסר הנאמנות שלהם למדינה וסמליה. רק אם ערביי ישראל יאפשרו לקולות אחרים לייצג אותם יהיה סיכוי לשלום אמת".

גם ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני נזף בחבריו לאופוזיציה: "אין שום הפתעה בניסיון החוזר של חברי הרשימה המשותפת להביך את המדינה בכל פעם שמגיע לכנסת אורח רם דרג; מה שמפתיע הוא שאנחנו עדיין מצפים בכל פעם מחדש שיקום מתוכם קול אחר שיעצור את הבושה והאיוולת".