מפכ
המפכ"ל אלשיך. | צילום: פלאש 90 \ מירים אלסטר, חדשות

יושב ראש ועדת הפנים יואב קיש הודיע היום (רביעי) כי יכנס ביום ראשון את הדיון בוועדה שביטל אמש. גם אל הדיון הזה הוזמן המפכ"ל אלשיך, אך כרגע לא ידוע האם יגיע. הדיון יעסוק בטענות לפיהן הופעלו חוקרים פרטיים שאספו מידע על החוקרים שניהלו את חקירות ראש הממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי קיש, ההחלטה לכנס את הוועדה בראשון התקבלה "לאחר שקיבלתי הבוקר מכתב תלונה למח"ש נגדו. הציבור דורש תשובות וחשוב שהוא יקבל אותן". אתמול זימן קיש את המפכ"ל לדיון דחוף בוועדה בנושא התנהלות המשטרה בתיקי נתניהו. למרות שאלשיך אישר הגעה לדיון, יו"ר הוועדה החליט כאמור לבטל את הדיון.

בימים האחרונים קיבל חבר הכנסת קיש פניות רבות מחברי כנסת שונים, ביניהם בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ומיקי זוהר מהליכוד, שביקשו לקיים דיון בעניין לאור הטענות שהעלה ראש הממשלה נגד המשטרה.

רה
רה"מ והמפכ"ל, ארכיון | צילום: הדס פרוש, Yonatan Sindel/Flash90

בפוסט שהעלה ביום שישי האחרון לעמוד הפייסבוק שלו טען ראש הממשלה נתניהו כי מפקד להב 433, ניצב רוני ריטמן, היה אמור להשעות את עצמו מחקירות תיקים 1000 ו-2000. עוד כינה נתניהו את הטענה שהפעיל חוקרים פרטיים נגד החוקרים "קונספירציה הזויה" - יממה בלבד לאחר שטען כי מדובר ב"טענות חמורות" שמחייבות חקירה מיידית.

איש העסקים שנגדו נטען שאסף חומרים הכחיש את הטענות

"כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי?", טען נתניהו בפוסט שפרסם. "אנו נדהמים לגלות שזה בדיוק מה שקרה בחקירות ראש הממשלה".

_OBJ

במשטרה מנגד, טוענים שסוגיית המעקב אחרי חוקרי נתניהו, כפי שטען בקולו המפכ"ל, לא נזנחה לרגע. מדובר בחשד לפעילות סייבר בין לאומית שהתקיימה במשך כשנה. הנושא נמצא כעת בטיפול מודיעיני, להבדיל מחקירה.

ביום ראשון פורסמה במהדורה המרכזית תגובה ראשונה לרמיזות המפכ"ל - מצד וולטר סוריאנו, איש העסקים מלונדון שנטען לאחרונה כי אסף מידע נגד חוקרי המשטרה. פרקליטו של סוריאנו, עו"ד אילן בומבך, אמר בשמו בהתייחסות ראשונה: "מעולם לא נתבקשתי על ידי מר נתניהו לבצע מעקב אחרי החוקרים". גם נתניהו הכחיש כי "הפעיל" מישהו בנושא ואמר כי לא נפגש עם סוריאנו כ-8 שנים.

סריאנו, איש עסקים שחי ומתגורר בעיקר בלונדון אך בעבר התגורר בירושלים, עסק לפי החשד באיסוף מידע באמצעים טכנולוגיים שונים בעיקר ב"שלט רחוק" מלונדון. בין השאר ככל הנראה נאסף מידע על מספר בעלי תפקידים בהם קצין משטרה בכיר, עו"ד אורי קורב שהיה הפרקליט המלווה הראשון בחקירות נתניהו וגם שמה של העיתונאית אילנה דיין הוזכר בקטגוריה של מי שלכאורה נאסף מידע בעניינם.