יאובטחו, ברק ואולמרט (צילום: פלאש 90 \ יונתן סינדל \ רויטרס, חדשות)
עימות בין שני ראשי הממשלה בדימוס | צילום: פלאש 90 \ יונתן סינדל \ רויטרס, חדשות

עימות בין שני ראשי ממשלה לשעבר: אהוד ברק תקף הבוקר (חמישי) את אהוד אולמרט בעקבות קטעים שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" מתוך האוטוביוגרפיה שלו. "אולמרט הוא שקרן מועד עם תעודות מבית משפט", כתב ברק בחשבון הטוויטר שלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ברק התייחס לשני אירועים המצוטטים מתוך ספרו של אולמרט. הראשון נוגע לדרישתו של ברק מאולמרט להתפטר בעת שכיהן כשר בממשלתו. "ברק צעד באיטיות לכיוון השולחן", מספר אולמרט בספרו. "בטרם ישב אמרתי לו: אין צורך שתשב, אני יודע מה רצונך לומר. הקראתי לו את נוסח הודעתו, המציעה לי לשקול התפטרות. היא שודרה כמה דקות קודם לכן בגלי צה"ל".

אולמרט טוען שבשלב זה פנה אל ברק ואמר לו: "אין צורך שנשוחח, מבחינתי אתה יכול ללכת לכל הרוחות". בתגובה לאירוע זה טען ברק כי "אני גאה בדרישתי ממנו להתפטר - גרסתו לאירוע שקרית ומופרכת".

בציטוט נוסף מתוף ספרו טוען אולמרט כי "לקראת בחירות 2006, הוא (ברק) ביקש להצטרף לקדימה. הוא פנה, ממש התחנן שאצרף אותו לרשימה, אפילו במקום ה-20". אולמרט טוען שברק חיפש באותה תקופה בסיס פוליטי חדש, אך לאחר ששקל את בקשתו הוא סירב. "התברר לי כי צירופו יפגע בתנועה החדשה בשל דעת הקהל, שלא שכחה לברק את כישלונו המדהים כראש ממשלה", נימק אולמרט בספרו את סיבת הדחייה.

"טענתו כי ביקשתי לאחד את העבודה עם קדימה שקרית בדיוק כמו טענתו שמעולם לא ביקש את עזרת שולה זקן", טען ברק. בנוסף תקף את "ידיעות אחרונות" והוסיף: "אבל מה עובר על 'ידיעות'? במה לנוכל מוכר אפילו בלי לבקש תגובה? עיתונות חדשה".