רה"מ נתניהו ובנו יאיר. ארכיון (צילום: פלאש 90, אבי אוחיון, חדשות)
יאיר ובנימין נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, אבי אוחיון, חדשות

שלושה ימים לאחר פרסום הקלטות יאיר נתניהו השבוע במהדורה המרכזית, ראש הממשלה יוצא למתקפה נוספת נגד התחקיר: בישיבת הממשלה אמר היום (חמישי) נתניהו כי "נחצו כל הקווים האדומים". ראש הממשלה ביקש משרת המשפטים איילת שקד לבחון קידום חקיקה בנושא וגם אמר כי בחן עם הייעוץ המשפטי במשרדו מה ניתן לעשות נגד העובד שלטענתו הקליט את בנו בקיץ 2015.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שרת התרבות מירי רגב העלתה את הנושא לדיון במהלך ישיבת הממשלה בנושא התקציב ואמרה: "זה לא יכול להיות, גם לי יש מאבטח. נסעתי היום לחוות גלעד, לא הגיוני שאני אפחד לדבר". נתניהו הסכים עם דבריה ואמר: "נשקול חקיקה בנושא".

ראש הממשלה הצהיר בישיבה כי פנה ליועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה, על מנת לבדוק מה ניתן לעשות באופן חוקי בנושא ההקלטה - ובעיקר אם ניתן לפעול חוקית נגד העובד שהקליט ולחקור אותו בגין הפרת אמונים.

"להגדיר כהדלפה בנסיבות מחמירות"

לאחר מכן פנה ראש הממשלה לשרה איילת שקד, שאל מה יש לה להגיד והוסיף כי "לא שמע" את אמירתה בנושא. שקד השיבה בקול חלוש - כך לפי הנוכחים - שתבדוק אפשרות לחוקק חוק בעניין הזה.

השר שטייניץ, שרק היום מתח ביקורת חריפה על ביקורו של יאיר נתניהו במועדוני חשפנות, אמר כי צריך להחיל את החוק הזה גם על עוזרים ומזכירות - כך שהעברת מידע על ידי עובדים תיחשב להדלפה או הקלטת סתר בנסיבות מחמירות.

קולו נשמע בהקלטה. רומן אברמוב
קולו נשמע בהקלטה. רומן אברמוב | צילום:

בהקלטה: אמירות בעייתיות ביחס לנשים

ביום שני פורסמה במהדורה המרכזית שיחה שהוקלטה ביציאה של יאיר נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון הודיע אז כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון. הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד - במימון מלא של המדינה, כמובן - בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015.

"אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום"

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר לי לוי בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות".

מימון הצעיר מתרברב שבזבז 2,400 שקלים במועדון החשפנות. החבר השלישי ברכב - רומן אברמוב, חברו של נתניהו הצעיר שעל פי החשד זכה בזכותו לעבודה אצל המיליארדר ג'יימס פאקר - אומר כי 400 שקלים מתוכם ניתנו לנתניהו "בשביל הזונה". בסיום הבילוי השלושה מדברים על הרצון "להעמיס" מלצרית.

השלושה מביעים במהלך הבילוי חשש מכך שהשיחה ביניהם תדלוף. "שלא ייצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור", אומר אברמוב. "אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום". השלושה אף מתבדחים עם המאבטח ומאיימים עליו. "אם הוא מתפטר, אחי, אנחנו חייבים לרצוח אותו", הם צוחקים. "כשאתה מתפטר תזהר, למה אתה תמות, אחי, חבל על הזמן, חבל על הילדים".