דיון סוער התקיים היום (שני) בועדת הכנסת שדנה בסוגיית גירוש המסתננים מאפריקה. כשיו"ר הועדה ח"כ יואב קיש ביקש להוציא את חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ היא הטיחה בו: "חוצפן, אתם חברים של נאצים" ועוררה מהומה במקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שר הפנים אריה דרעי טען כי המידע המועבר לציבור בנוגע לתכנית הגירוש מוטעה והבהיר כי משפחות, ילדים ונשים לא יגורשו וכך גם מי שהגיש בקשה למקלט עד לסוף דצמבר 2017 ובקשתו טרם טופלה. עוד ציין כי בשנת 2017 הורחקו מעל 5,000 שוהים בלתי חוקיים ממדינות אירופה, מה שלטענתו מפריך את הטענות על אפליה.

"לשמור על הזהות של מדינת ישראל", מור יוס | צילום: פלאש 90

מנכ"ל רשות האוכלוסין פרופסור שלמה מור יסף שנכח בדיון אמר כי "התפקיד שלנו הוא לשמור על הזהות של מדינת ישראל. אני מגן על העובדים מפני כל ההסתות ועיתונאים שקוראים מעל דפי העיתון לבייש את העובדים שלנו, אנחנו מדברים על אנשים. על גורלות של אנשים ואנו זוכרים זאת יום יום".

"דרום ת"א נמצאת במצוקה מאוד קשה וקורבנות המצוקה הם בוודאי התושבים הוותיקים וגם מבקשי המקלט", אמר ח"כ דב חנין בדיון. "אבל הממשלה במקום להציע פתרונות ושינוי אמתי של המצב היא מסיתה. אנחנו מדברים על בני אדם, אנשים במצוקה שברחו לכאן מרצח עם וממשטר דיקטטורי אפל".