הרב הספרדי הראשי לישראל, יצחק יוסף, יצא בשיעור השבועי נגד חוק עונש מוות למחבלים שמקדמת לאחרונה הממשלה. "אין בזה רווח, אנחנו לא סנהדרין. אם יהיה מקרה של מחבל יהודי - להרוג אותו זה נוגד את ההלכה", ענה הרב בתגובה לשאלה שנשאל. יוסף הוסיף: "אין קשר לימין ושמאל, זה קשור לשיקול דעת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, משמש במקביל לתפקידו כרב ראשי, גם כנשיא בית הדין הרבני בישראל. הרב נשאל במהלך שיעור שבועי בבית המדרש על חוק עונש המוות שקידמה הממשלה ביוזמת שר הביטחון ליברמן. "רק סנהדרין דנים בלהרוג את הנפש. אם יהיה עונש מוות, יצטרכו להחליט גם על אותו יהודי ששרף בדומא. חס ושלום שיהיה עונש מוות", טען הרב.

יוסף המשיך והסביר כי לדעתו אין בביצוע עונש מוות רווח: "כל אנשי הביטחון אומרים שאין בזה הרבה רווח. זה לא קשור לימין ושמאל. תמיד החכמים הגדולים, האמיתיים היו נגד עונש המוות". הרב הראשי התייחס גם למקרים של מחבלים שאינם יהודים: "נאמר שיש את המחבל - מוחמד ומגיע לו עונש מוות. עד ביצוע גזר הדין - יהיה רעש גדול בעולם והיהודים בכל העולם יהיו בסכנה אין בזה רווח".

יוסף סיכם: "אתם רוצים לדון אותו למיתה? רק בידי שמיים. שיקבל את המחלה, תאונת דרכים. זה נמצא בידי שמיים, אנחנו לא סנהדרין".