מסלול עוקף לוועדת ההיתרים (צילום: Marc Israel Sellem/FLASH90, חדשות)
נתניהו (ארכיון) | צילום: Marc Israel Sellem/FLASH90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחרר הלילה (רביעי) מבית החולים לאחר שהובהל אמש להדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מחום גבוה ושיעולים. לאחר סדרת בדיקות שעבר בבית החולים נמצא כי הוא סובל ממחלה ויראלית בדרכי הנשימה. רופאו האישי: "ככל הנראה לא השלים את תקופת המנוחה הדרושה להחלמה". לאחר שחרורו, מסר נתניהו כי הוא נמצא בדרך לביתו. "תודה לכולם על הדאגה, בטוח שקצת מנוחה ומרק חם יסדרו את העניינים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו פונה לבית החולים באמצעות שיירת ראש הממשלה ולא באמצעות אמבולנס. "ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר הערב סדרת בדיקות בביה"ח הדסה עין כרם, בליווי רופאו האישי ד"ר ברקוביץ', ובטיפולם של רופאי ביה"ח, ד"ר אלון הרשקו, פרופ' אלון מוזס וד"ר אשר שלמון", נכתב בהודעת הלשכה.

עוד נמסר: "רה"מ נתניהו הגיע לביה"ח עקב חום גבוה ושיעול. רה"מ סיים את סדרת הבדיקות וישוחרר הלילה לביתו. הבדיקות מעידות על מחלה ויראלית קלה של דרכי הנשימה העליונות. הרופאים המליצו לרה"מ על מנוחה וטיפול תרופתי".

בבית החולים הדסה אישרו כי נתניהו עבר בדיקות עקב חום גבוה ושיעולים. "הוא נמצא בבדיקות ראשוניות, בסיומן יוציא בית החולים עדכון על מצבו", נמסר. בכוונת הרופאים לשלול את האפשרות שמדובר בדלקת ריאות.

בשבוע שעבר ביקש ראש הממשלה לדחות את חקירות המשטרה בעניינו בשל מחלת השפעת ממנה סבל. במשטרה אישרו אז לנתניהו את הדחייה ואפשרו לו להשלים את תהליך ההחלמה. הערב, העריך רופאו האישי של נתניהו, ד"ר ברקוביץ', כי ראש הממשלה לא השלים את תקופת המנוחה הדרושה להחלמה, ועל כן הסימפטומים החמירו. ד"ר ברקוביץ' החליט שנתניהו ישלים מספר בדיקות בבית החולים ולכן פונה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ הערב איחולי החלמה לראש הממשלה וכתב: "לראש ממשלתנו היקר מאחל לך החלמה מהירה. לי ולכל עם ישראל חשוב שתשב עם משפחתך היקרה לסדר פסח בריא ושלם, שתאכל הרבה חרוסת ואף טיפה מרור. בריאות!". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כתב: "מאחל לראש הממשלה רפואה שלמה וחג שמח לו ולמשפחתו".