שר האוצר כחלון נפגש עם נציגי אסם (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
שר האוצר משה כחלון. ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

שר האוצר משה כחלון הגיב היום (חמישי) למתקפות נגד המשטרה בעקבות ההמלצות להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000 ו-2000. "לחדול מההתקפות על מערכת אכיפת החוק", אמר כחלון כנס האקוסיסטם בחיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מבקש מכולם, מהצד הימני והשמאלי של המפה הפוליטית, לאפשר להם לעשות את העבודה", הוסיף השר. "אם נאפשר להם לעשות את העבודה, נקבל את התוצאה הכי טובה".

שר האוצר חזר על מה שאמר כבר בעבר. "יש אדם אחד שהחוק הסמיך אותו לקבוע אם יוגש כתב אישום או לא", אמר. "האיש הזה הוא היועץ המשפטי לממשלה. אני סומך על היועמ"ש, על יושרו, על מקצועיותו, כפי שאני סומך על משטרת ישראל, על יושרתה ועל מקצועיותה, על הפרקליטות, ועל יתר מנגנוני אכיפת החוק".

לפני יומיים פרסמה המשטרה את המלצותיה הרשמיות בפרשות נתניהו - תיק 1000 ותיק 2000. השורה התחתונה נגד נתניהו בפרשת המתנות: "תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות כנגד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לביצוע עבירה של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים". בפרשת ידיעות אחרונות קבעה המשטרה כי "נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות נגד ראש הממשלה, לביצוע עבירות של בקשת שוחד ומרמה והפרת אמונים".