הריאיון עם משה קלוגהפט ממשיך לעורר סערה: לאחר שהיועץ האסטרטגי הודה בריאיון ששודר הערב (מוצ"ש) ב"חדשות סוף השבוע" כי הוא ייעץ לתמר זנדברג במהלך הבחירות לראשות מרצ - טענה אותה הכחישה זנדברג שוב ושוב בשבועות האחרונים בתגובה לפניות של עיתונאים שונים - יו"ר העבודה אבי גבאי תוקף: אם מרצ מונהגת בידי שיטות הרמייה של קלוגהפט - עדיף שכבר לא תעבור את אחוז החסימה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בציוץ חריף שפרסם בטוויטר האשים גבאי: "קמפיין שלם ניסתה זנדברג לעשות עליי ועל מפלגת העבודה. הערב התברר: זה לא היא, זה קלוגהפט, שזה הקמפיין השני שלו עליי. קלוגהפט הוא לא סתם 'יועץ אסטרטגי', הוא תועמלן שאחראי להקצנת השיח הפוליטי לאזור המסוכן, לקמפיין ה'שתולים' הפשיסטי ולניסיון חסר המעצורים להפוך את מחנה השמאל ל'בוגד'".

יו"ר העבודה הוסיף כי "עכשיו מתברר שזה האיש ששתל אצל זנדברג את שקר 'העבודה לא מספיק אידאולוגים' וגם את 'נשב עם ליברמן' בממשלה. אם זו מרצ החדשה - עדיף שלא תעבור את אחוז החסימה".

יועצה של זנדברג הכחיש תחילה
אחת ההכחשות של מטה זנדברג | צילום: מתוך הטוויטר של דפנה ליאל

ומנגד, יו"ר המחנה הציוני יואל חסון צייץ כי הוא לא רואה בעיה בהעסקת יועץ אסטרטגי ימני בשירותה של פוליטיקאית מהשמאל. "לא נכנס לענייני האמינות של תמר זנדברג בעניין קלוגהפט, אבל מאוד מוזרה בעיניי העמדה שיועץ בחירות ימני לא יכול לעבוד עם פוליטיקאי שמאלני. אין ספור יועצים שמאלנים עבדו עם פוליטיקאים ימנים ואף אחד לא מתבייש בזה וגם לא בא בטענות ליועצים".

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) התייצב לימינה של זנדברג ואמר כי זו זכותה המלאה להעסיק את היועץ האסטרטגי. "התקשורת לא תסלח לזנדברג שהעזה לא לעדכן אותם עם מי היא מתייעצת. זכותה המלאה". לדבריו, "יועץ זה מקצוע וסביר שיעבוד עם קליינטים מימין ומשמאל, תבלעו את העלבון שלכם בשקט".

צפו בריאיון המלא
משה קלוגהפט בריאיון ל"החדשות" | צילום: החדשות

הביקורת על זנדברג הגיעה כאמור בתגובה להכחשות חוזרות ונשנות על כך שאינה עושה שימוש בשירותיו של קלוגהפט, קמפיינר המזוהה עם הימין. בריאיון עמו אמר האסטרטג לעמית סגל כי "כשחברים שלי מהצד השמאלי אמרו לי 'ממליצים לך להתחיל להירגע כי משהו רע יכול לקרות' היה לי איזה 'קנאק' שאני באמת מאמין להם, אני מאמין היום לתחושת רדיפה שיש לאנשים מהשמאל". הוא הוסיף: "אני, משה קלוגהפט, שעשה כמה קמפיינים נוקבים או יותר מכך נגד השמאל רוצה להגיד לימין - אל תמתחו את החבל".