"החמאתי על קמפיין הגון", זנדברג ובוסקילה (צילום: גילי יערי, יונתן סינדל / פלאש 90)
בוסקילה וזנדברג | צילום: גילי יערי, יונתן סינדל / פלאש 90

הקרב על מפלגת השמאל מגיע לשיאו: היום (חמישי) יבחרו כ-32 אלף מתפקדים את היו"ר או היו"רית הבאה של מרצ. ארבעה מתמודדים הגיעו לישורת האחרונה, מתוכם שניים - אבי בוסקילה וח"כ תמר זנדברג נחשבים למועמדים המובילים. כמו כן מתמודדים פעילי המפלגה אופיר פז דה פורטוגייז ודוד קשני. בשבועות האחרונים פרשו שלושה מתמודדים מהמרוץ: היו"ר המכהנת זהבה גלאון, ח"כ אילן גילאון והפעיל אבי דבוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההצבעה הממוחשבת בכ-130 קלפיות ברחבי הארץ תתחיל בשעה 12:00 בצהריים ותסתיים בשעה 22:00, ולאחר זמן קצר צפויות להתפרסם התוצאות. כמו כן בהמשך יתקיימו לראשונה פריימריז גם לרשימת המפלגה לכנסת.

ח"כ זנדברג, שמכהנת בכנסת משנת 2013, נחשבת למועמדת המובילה: בכנסת הנוכחית היא עומדת בראש הוועדה לטיפול בנגע הסמים והאלכוהול וגם עומדת בראש השדולה החילונית, השדולה לתחבורה בת קיימא ושדולת העירוניות בכנסת. לפני בחירתה לכנסת כיהנה כחברת מועצת עיריית תל אביב-יפו והעבירה במועצת העיר הצעה לתחבורה ציבורית בשבת. כמו כן שימשה כעוזרת פרלמנטרית של רן כהן.

במסר לפעילים כתבה אתמול: "32 אלף מתפקדים, מאות מפגשים, עשרות חוגי בית והכל מתרכז ליום אחד, יום הבחירות. זה היה מסע התעוררות מדהים ומרגש. פגשתי אנשים מצפון הארץ ועד דרומה וכולם מבקשים דבר אחד- שינוי, שמרצ תחזור להיות מפלגה גדולה ומשפיעה. אני קוראת לכם להצטרף אליי ולהחזיר את מרצ להיות המפלגה הגדולה והרלוונטית שכולנו כמהים לה, מפלגה שיורדת מהיציע ועולה למגרש, אל תחשבו שהניצחון שלי בכיס, אנחנו לא צועקים 'יש' לפני הגול, אני צריכה כל אחת ואחד מכם בקלפי. אני לא שוכחת את ההבטחה שלי, אנחנו נהיה חלק מקואליציית מרכז-שמאל ונחזור חזרה לממשלה!".

בחירות במרצ, ארכיון (צילום: עמית ולדמן)
בחירות במרצ, ארכיון | צילום: עמית ולדמן

בוסקילה בן ה-42, עד לאחרונה מנכ"ל שלום עכשיו, הצטרף למרוץ באיחור ונחשב ליריב העיקר של זנדברג. "מרצ חייבת לגדול. כדי שזה יקרה, במקום לפנטז על מנדטים וישיבה בממשלת ימין גזענית, אני מציע מהפכה בגישה של מרצ לציבור הישראלי ובפעילות שלה בשטח", הצהיר בוסקילה. "הגיע הזמן שמרצ תזקוף ראש אל-מול הימין, תחרוש את הארץ ותאמץ לחיקה את כל מי שמגדיר עצמו שמאל. אני הגעתי למקומות בהם מרצ היא שמועה מרוחקת והצלחתי לדבר אתם. ולשכנע אותם. כי גם אני גדלתי רחוק מהמרכז, כי כשהם מספרים על המצוקות שלהם, אני מקשיב ומזדהה – כי אלו מצוקות שאני מכיר מקרוב. אם נגרום לאזרחי ישראל להקשיב לנו סוף-סוף, נוכל להגדיל את כוחנו ולהכתיב את הקו לממשלת המרכז-שמאל הבאה – יותר מזה, להוביל את השמאל בישראל".

אופיר פז דה פורטוגייז בן ה-59, תושב עמק חפר, הצהיר כי החזון שלו הוא הפיכת מרצ ל"המחנה הדמוקרטי – הדמוקרטים", ולחבר למפלגה את המחנ"צ ואת הרשימה המשותפת ליצירת "הקואליציה הדמוקרטית" שתבצע את "המהפך הדמוקרטי" בבחירות הקרובות. דוד קשני בן ה-76, תושב תל אביב, משמש כיו"ר הפורום לדיור הציבורי בישראל בהתנדבות מלאה וחבר במפלגת מרצ מזה למעלה משני עשורים. קשני היה בעבר חבר בוועידת מרצ ובגזברות סניף תל-אביב של המפלגה, וזוכה אות "יקיר ההסתדרות" לשנת 2012.