"מתנגד לחוק ההקלטות". הנגבי עם נתניהו (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
"מתנגד לחוק ההקלטות". הנגבי עם נתניהו | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בכיר בליכוד נגד חוק ההקלטות: השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, השתתף היום (שבת) באירוע "שבתרבות" במודיעין - ותקף את הכוונה של יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, לקדם חוק שימנע הקלטת אדם ללא ידיעתו - זאת על רקע הקלטות רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, שנחשפו בתחילת השבוע באתר וואלה! NEWS, שעוררו סערה בציבור ובמערכת הפוליטית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

״אני מתנגד לקידום חוק נגד הקלטות", הצהיר הנגבי באירוע בהנחיית כתבתנו עמליה דואק. "הקלטות הן כלי חשוב למאבק בשחיתות, ואין מקום לשנות את החוק הקיים". הנגבי התייחס ישירות גם להקלטות רעיית ראש הממשלה ואמר כי "הקלטות שרה נתניהו היו חוקיות ולא האזנת סתר".

עמדתו של הנגבי מנוגדת לעמדת ראש הממשלה נתניהו, שטען שמדובר בהקלטת סתר. "התקשורת פרסמה קלטת בת תשע שנים, הקלטת סתר. מי יודע איפה הייתה הקלטת הזאת ומה עבר עליה", אמר נתניהו בסרטון תגובה להקלטות רעייתו שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "מה יש בקלטת? שרה מרימה את קולה בכעס, בשיחה שהוקלטה בסתר".

כיום, החוק בישראל קובע כי מותר להקליט אדם ללא ידיעתו - בתנאי שלפחות אחד המשתתפים בשיחה יודע על ההקלטה. בנובמבר האחרון, כאן בחדשות 2, פתחנו בקמפיין שהדגיש את החשיבות העיתונאית העצומה שיש להקלטות, המשמשות ככלי המרכזי למאות תחקירים עיתונאיים ששידרנו בשנים האחרונות.