בנימין נתניהו
48%: על נתניהו להתפטר | צילום: פלאש 90/יונתן סינדל, חדשות

יממה לאחר פרסום המלצות המשטרה, סקר מיוחד של חדשות 2 שהתפרסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית מראה כי כמחצית מהציבור חושב שעל נתניהו להתפטר מתפקידו. הסקר נערך ע"י מנו גבע ומינה צמח ממכון "מדגם" באמצעות iPanel, שבדק 598 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על השאלה האם ראש הממשלה צריך להתפטר בעקבות המלצות המשטרה להעמידו לדין על שוחד בתיקים 1000 ו-2000, 48% השיבו בחיוב. 36% השיבו כי הוא לא צריך להתפטר ו-16% מהנשאלים לא הביעו עמדה. בקרב הנשאלים שהצביעו לליכוד בבחירות האחרונות, 68% סבורים שנתניהו לא צריך להתפטר, אל מול 19% שחושבים שכן.

האם נתניהו צריך להתפטר?
האם נתניהו צריך להתפטר? | צילום:

מבחינת חלוקת המנדטים, הליכוד בראשות נתניהו היא עדיין המפלגה הגדולה עם 26 מנדטים, התחזקות של מנדט אחד מהסקר האחרון. יש עתיד בראשות לפיד עם 22, המחנה הציוני בראשות גבאי עם 15 בלבד. הרשימה המשותפת בראשות עודה עם 12, הבית היהודי בראשות בנט עם 11.

15 מנדטים למחנ
15 מנדטים למחנ"צ בראשות גבאי | צילום:
חלוקת המנדטים
חלוקת המנדטים | צילום:

כולנו בראשות כחלון עם 9 מנדטים, מרצ בראשות גלאון ויהדות התורה בראשות ליצמן עם 7 כל אחת. ישראל ביתנו בראשות ליברמן עם 6 מנדטים וש"ס בראשות דרעי עם 5 מנדטים, המפלגה הקטנה ביותר על פי הסקר. מבחינת גושים, הימין עם 52 מנדטים, המרכז-שמאל עם 44 והערבים עם 12 מנדטים.

למי מאמינים?
למי מאמינים? | צילום:

לאחר שפורסם בחדשות 2 אמש כי יאיר לפיד מהווה עד מרכזי בחקירת תיק 1000 (פרשת המתנות) – פרסום שגרר מתקפה חריפה של נתניהו ומקורביו שדרשו שלפיד ייחקר באזהרה – שאלנו למי הציבור מאמין, לנתניהו או לפיד. 35% השיבו כי הם מאמינים ללפיד, 30% לנתניהו. 35% השיבו כי הם לא יודעים.