כהונתו לא תוארך. אלשיך וארדן
מנדלבליט וארדן | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קרא היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקור את הטענות שהעלה מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בריאיון ל"עובדה", לפיהן גורמים "רבי עוצמה" הפעילו חוקרים פרטיים שאספו מידע על החוקרים שניהלו את חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתשובה להצעה דחופה לסדר שהוגשה בכנסת בעניין "דברי המפכ"ל לפיהם חוקרים פרטיים עוקבים אחרי חוקרי המשטרה", אמר ארדן מעל בימת הנואמים במליאה: "כולם צריכים לקבל תשובות מהירות לשאלה מאוד מאוד משמעותית, זה קריטי".

היועמ
יפתח בחקירה? מנדלבליט | צילום: פלאש 90, חדשות

ארדן הוסיף: "כשאני שומע את מפכ"ל המשטרה, גם אם זה לא נאמר בצורה הכי חדה ומפורשת, ניתן להבין שיש לכאורה קשר בין הדברים. זה מטריד אותי ואני קורא מכאן ליועץ המשפטי לממשלה לא להשאיר את הסוגיה הזו בחלל האוויר".

לדברי השר, האפשרות שמישהו חיפש מידע על חוקרים שמעורבים בחקירה הרגישה ביותר במדינה מחייבת בירור וליידע את הציבור במסקנות. "אם המשטרה איננה רשאית למסור את התשובה לחברי הכנסת או אפילו לי כשר לביטחון הפנים, אז היועץ המשפטי לממשלה צריך לעשות הכול מרגע זה כדי שהתשובות הללו יינתנו והוא ימסור את הדיווח או ההבנה שלו למה שקרה לציבור כולו".

תקופה ביטחונית רגישה? הסיבות לפירוק הממשלה
בנימין נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

בימים האחרונים קיבל יושב ראש ועדת הפנים, ח"כ יואב קיש, פניות רבות מחברי כנסת שונים, ביניהם בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ומיקי זוהר מהליכוד, שביקשו לקיים דיון בנושא התנהלות המשטרה בתיקי נתניהו, ובמיוחד בטענות שהעלה המפכ"ל. הדיון אמור היה להתקיים הבוקר והמפכ"ל אף אישר הגעה, אך בעקבות פרסום המלצות המשטרה בתיקי נתניהו, הוחלט לבטלו.