בעקבות חשיפת ההקלטות של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, פנתה היום (רביעי) ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לקבוע הנחיות אתיות למאבטחי השב"כ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הבילוי באותו לילה ועדויות נוספות על כך שנתניהו הצעיר נהג להגיע למועדוני חשפנות ואף לצרוך שירותים הניתנים ב'תאים פרטיים', מחייבות התייחסות אתית וערכית ביחס ליכולתם של מאבטחים לדרוש שלא לקחת חלק בפעילויות שכאלו", נכתב בפנייה.

"מאבטח שמועסק על ידי מדינת ישראל לא צריך להיכנס למועדוני חשפנות, ובוודאי שלא צריך לחכות בצמוד ל'תא פרטי', בזמן שהמאובטח שלו צורך שירותים שככל הנראה אינם חוקיים", כתבה עוד נחמיאס-ורבין. "אבקשך לקבוע הנחיות ברורות במסגרתן יוכל מאבטח למנוע מהמאובטח להגיע למקומות שכאלו, בדיוק כפי שעליו לעשות במקומות בהם נשקפת סכנה למאובטח".

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מנדלבליט, ארכיון | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בפנייה הוזכר כי אין זו הפעם הראשונה שבה מתרחשים אירועים בעייתיים מהסוג הזה: "גם במקרה של השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב שמרצה עונש מאסר נחשף כי המאבטח שלו נאלץ ללוות אותו למקומות בלתי ראויים דומים".

ההקלטות - במהלך סערת מתווה הגז 

ביום שני פורסמה במהדורה המרכזית שיחה שהוקלטה ביציאה של יאיר נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בת הזוג לשעבר, לי לוי (צילום: רועי ברקוביץ)
בת הזוג לשעבר, לי לוי | צילום: רועי ברקוביץ

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון הודיע אז כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון. הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד - במימון מלא של המדינה, כמובן - בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015.

אמירות בעייתיות ביחס לנשים

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר לי לוי בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות".

"מודים לאלו שתמכו", משפחת נתניהו (צילום: Marc Israel Sellem / FLASH90)
משפחת נתניהו | צילום: Marc Israel Sellem / FLASH90

מימון הצעיר מתרברב שבזבז 2,400 שקלים במועדון החשפנות. החבר השלישי ברכב - רומן אברמוב, חברו של נתניהו הצעיר שעל פי החשד זכה בזכותו לעבודה אצל המיליארדר ג'יימס פאקר - אומר כי 400 שקלים מתוכם ניתנו לנתניהו "בשביל הזונה". בסיום הבילוי השלושה מדברים על הרצון "להעמיס" מלצרית.

השלושה מביעים במהלך הבילוי חשש מכך שהשיחה ביניהם תדלוף. "שלא ייצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור", אומר אברמוב. "אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום". השלושה אף מתבדחים עם המאבטח ומאיימים עליו. "אם הוא מתפטר, אחי, אנחנו חייבים לרצוח אותו", הם צוחקים. "כשאתה מתפטר תזהר, למה אתה תמות, אחי, חבל על הזמן, חבל על הילדים".