שר האוצר משה כחלון מסמן קו אדום אפשרי לכהונת ראש הממשלה בנימין נתניהו ולראשונה לא עונה בשלילה לשאלה האם יתמודד לראשות הממשלה: בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" מבהיר כחלון כי אם יוגש נגדו כתב אישום, לא יוכל נתניהו להמשיך לכהן. על רקע עוד ירידה במחירי הדיור וההתחמקות מהקדמת הבחירות, מסמן לו שר האוצר שבוע מוצלח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש אדם אחד ויש חוק אחד – שאומר שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט אם יוגש כתב אישום", הבהיר כחלון. "אם הוא יודיע שהוא מחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל להמשיך לכהן כראש הממשלה תחת כתב האישום, זו תשובתי לפני שלושה חודשים וגם היום".

"בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים, אבל אם מתחיל משפט נגד רה"מ הוא לא יוכל לכהן ולדעתי הוא בעצמו יקום וילך", המשיך. "אם אין נגד נתניהו כתב אישום, עבורי הוא כשיר להיות ראש ממשלה".

צפו בהצהרה של כחלון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

כחלון התייחס בריאיון גם למשבר בקואליציה שכמעט הוביל לבחירות ושבסופו אישרה הכנסת את התקציב לשנת 2019. "העברנו תקציב של שנה חמישית בקדנציה אחת שזה חסר תקדים, יש לנו עוד הפתעה בתקציב הזה, בנוסף לבשורות החברתיות האדירות שיש בו, זה תקציב ללא שוחד פוליטי", אמר. "זו שנה ראשונה, לדעתי מאז קום המדינה, שחברי הכנסת לא קיבלו כספים עבור ההצבעה שלהם. זה היה התנאי שלנו ואני שמח שהצלחנו לעמוד בו".

על הדרמה שהתחוללה בשבוע שעבר אמר כחלון כי "המתח הגדול היה החקיקה הדתית מול העמדה של ישראל ביתנו. והיה פה מתח שהצטבר הרבה זמן והוא התפרץ בשבוע הזה. בוא נזכור המשבר התחיל בזה שהחרדים לא הסכימו להצביע על התקציב ללא חוק הגיוס ואני אמרתי באופן חד משמעי שהתקציב הזה הוא מעל לכל ויכוח פוליטי".

"כולנו תרוץ לבד בבחירות"

שר האוצר נשאל האם לדעתו נתניהו ניסה להביא להקדמת הבחירות, למרות שהצהיר פעם אחר פעם כי הוא מנסה למנוע אותן. "היה מתח אדיר, הייתה סדרה של חקיקות דתיות, היה את המרכולים היה את מתווה הכותל וכל מיני פעולות מהסוג הזה שהקואליציה כבר התחילה לרעוד בעניין הזה", הסביר. "נתניהו ראה זאת כהזדמנות לאזן את המצב, בעקבות ההסכם שעשה שלא תהיה יותר חקיקה דתית במושב הבא ועד סוף הקדנציה. אני חושב שהמהלך הרגיע – המשבר היה משבר אמיתי. אם לא היינו מגיעים לזה יכולנו ללכת לבחירות".

כחלון גם הבהיר כי למרות הסקרים האחרונים, מפלגתו תרוץ באופן עצמאי. "הסקרים זה סקרים אבל כרגע אנחנו בעיצומה של עשייה", אמר. "כולנו תרוץ לבד בבחירות, היא מפלגה שיש לה מקום בפסיפס הפוליטי של מדינת ישראל. מפלגת העבודה מזמן נטשה את הדרך החברתית, יאיר לפיד שהתחיל שם היום הוא שר החוץ בממשלת הצללים ולכן גם לא בחברתי, הליכוד ודאי שעזב את הדרך החברתית. מפלגת כולנו היא מפלגה חברתית ואנחנו רואים את זה בפעולות של כל ח"כ בכולנו".