כשברקע נמשכות חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שצפוי להיחקר בשבוע הבא פעם נוספת יחד עם רעייתו שרה, אחיו של ראש הממשלה מתייצב לימינו ויוצא במתקפה חריפה נגד מערכת אכיפת החוק. "אני מודאג מאוד ממה שאני רואה שקורה לדמוקרטיה הישראלית", אמר היום (שבת) עדו נתניהו באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כששמעתי את המלצות המשטרה, מה כביכול התמורה שביבי נתן עבור הסיגרים? שהוא ניסה לעזור לו לוויזה לאמריקה", אמר נתניהו. "הוא עזר לו כי הוא עשה פעולות למען ישראל. מה היו אומרים על ראש ממשלה שלא פעל למען איש כזה?".

נתניהו הטיח בחוקרי המשטרה שהם מחפשים דברים בכוח, "מתחת לאדמה" כלשונו, כדי להראות שהוא קיבל שוחד. "זה לא ייאמן", הוסיף. "אני מאמין בתום לבם של רוב החוקרים, אבל יש חשיבה פסיכולוגית קבוצתית בקרב חוקרי משטרה, מעין 'אידאה פיקס' שהם מרגישים שהם חייבים למצוא את השחיתות נגד נתניהו".

נתניהו. קורא ללכידות (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"יודע שלא עשה שום דבר רע" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

נתניהו הדהד את הטענה של אחיו, ראש הממשלה, לפיה מתנהל מסע ציד נגדו. "בניגוד לאולמרט, אנחנו רואים באופן ברור שהם מחפשים את הפשע", טען נתניהו. "אין ספק שיש כאן בעיה. יש פה ניסיון לעקוף את רצון הבוחר ואנחנו רואים כמה המשולש הקטלני הזה: עיתונות- פרקליטות-משטרה הוא בעייתי. אנחנו צריכים להיזהר שהמאזן העדין בין הרשויות השונות שמאפשר את הדמוקרטיה לא ישתבש. עושה רושם שהוא כן השתבש".

כשנשאל לגבי טיב הקשר שלו עם אחיו סיפר נתניהו שהשניים לא נמצאים בקשר רציף וכי ראש הממשלה לא ידע על הופעתו בשבתרבות. "הוא מצליח להמשיך בתפקוד שלו כי הוא יודע שהוא לא עשה שום דבר רע", התעקש נתניהו. "הוא עובד לפחות 16 שעות ביממה רצוף. יש לו כוחות בלתי רגילים. הציבור מכיר בזה ולכן הסקרים מראים את זה".

בהמשך נתניהו התבקש לציין אם הוא מסוגל לדמיין את אחיו מאחורי סורג ובריח. "נו באמת", השיב. "אני בטוח שכאלה שיושבים פה בשמאל היו שמחים. אני חושב שאחרים לא".