יו"ר מרצ הנבחרת תמר זנדברג הגיבה היום (ראשון) לסערה סביב הודאתו של היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט כי ייעץ לה במהלך הבחירות לראשות מרצ. "הוא לא ניהל את הקמפיין ולא קבע את הרוח", אמרה זנדברג בריאיון לגלי צה"ל והודתה כי ייתכן שהקשר עם היועץ היה טעות.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זנדברג מנסה לגרום לייעוץ שקיבלה מקלוגהפט להיתפס כהתייעצות נקודתית חברית ולא משהו ממוסד, אך ההתייעצויות היו אינטנסיביות. יו"ר מרצ נמצאת במלכוד, מכיוון שאם היא לא תדווח על הייעוץ שקיבלה הוא עלול להיחשב כתרומה אסורה, אך אם היא כן תדווח הסוגיה המשפטית תוסר, אבל אז היא תאלץ להצהיר באופן רשמי על מה שקרה.

"קיבלתי יעוץ משפטי על כל תרומה והכל גלוי", הוסיפה זנדברג. "כשנשאלתי מי עובד ומועסק בקמפיין, התשובה היא שקלוגהפט לא היה מועסק. יכול להיות
שזו היתה טעות ושלא הייתי צריכה להיות איתו בקשר בקמפיין שהיה חיובי ואופטימי. את הקמפיין שלי כולם ראו".

זנדברג המשיכה לטעון כי מפלגתה נותרה נאמנה למצביעיה. "אני לא חושבת שמרצ תפסיק למלא את תפקידה אלא תמשיך", אמרה. "היא מעולם לא בגדה בו ולא זגזגה מולו, גם כשכל האחרים זגזגו ואני לא מתכוונת להתפטר. אני חושבת שהדברים יצאו מכל פרופורציה אפשרית. קמפיין זה דבר ציבורי שמובל בחוץ ושאנשים רואים אותו. לא במחשכים".

למרות ההכחשות - קלוגהפט הודה כי עבד עם זנדברג

במהלך הקמפיין המוצלח של ח"כ תמר זנדברג לראשות מרצ נשאלה הח"כית מספר פעמים האם משה קלוגהפט, שהתפרסם בעיקר בזכות קמפיינים תקיפים נגד השמאל, מייעץ לה - והכחישה. גם כשכתבתנו דפנה ליאל פנתה לצוותה של זנדברג עם השאלה, התשובה הייתה "שקר בוטה, פייק ניוז". עם זאת, הערב (מוצאי שבת) שודר בחדשות סוף השבוע ריאיון עם משה קלוגהפט - שהודה לראשונה בפה מלא כי הוא עבד עם זנדברג.

יועצה של זנדברג הכחיש תחילה
יועצה של זנדברג הכחיש תחילה | צילום: מתוך הטוויטר של דפנה ליאל

קלוגהפט, שייעץ בעבר לנפתלי בנט וניהל קמפיין נגד "הקרן החדשה" אך גם עזר לאראל מרגלית, הכיר את זנדברג על סט הסדרה שכתב - "שלטון הצללים" (שתשודר בקרוב ב-HOT). ההיכרות התגלגלה להעסקתו כיועץ בקמפיין המנצח שהסתיים שלשום בתוצאה של 71% לזנדברג מול כ-28% לאבי בוסקילה. לשני הצדדים היה נוח לא לתת לכך פומבי עד עכשיו.

"זיהיתי בה שהיא יכולה לעשות את התהליך, בדיוק את תהליך הראי שבנט עשה ב-2012", הסביר קלוגהפט בריאיון. "בן אדם בן 41 פלוס מינוס שמגיע למפלגה שהיא על הקרשים, מעיר אותה ואומר 'לא מתנצלים'". ואכן, הקמפיין של זנדברג כלל את הביטוי "מפסיקים להתנצל" - בדיוק כמו הפרסומות בכיכובו של בנט בעבר.

זנדברג מסרה לאחר השידור: "את הקמפיין המוצלח שלי ניהל ביד רמה נסים דואק וחברת יוניק שהוא עומד בראשה. במהלך הקמפיין היו מספר אנשים מוכשרים שנידבו לי עצות מניסיונם. אחד מהם היה משה קלוגהפט שפנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי שהוביל במפלגת הבית היהודי. בניגוד לנאמר בכתבה קלוגהפט מעולם לא הועסק בקמפיין או עבד בו. אני מודה על כל העצות שקיבלתי. בתפקידי כיו"ר מרצ  נסים דואק וחברת יוניק ימשיכו ויובילו את האסטרטגיה של מרצ בראשותי".