ח"כ זנדברג, ארכיון | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות

במרצ נערכים לבחירות לראשות המפלגה ולרשימה, והיום (חמישי) הצטרפה למרוץ על הנהגת המפלגה מועמדת נוספת - ח"כ תמר זנדברג. "החלטתי להתמודד על מנת להרים את המפלגה ואת השמאל הישראלי מהקומה השפופה שהם נקלעו אליה", אמרה זנדברג, שטענה כי אם תעמוד בראש המפלגה היא תצליח להגדיל את כוחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זנדברג, שמכהנת בכנסת מאז 2013, הודיעה שתתמודד לראשות מרצ בבחירות שייערכו ב-22 במרס. "הגיע הזמן לומר את הדברים בצורה הכי ברורה: מרצ צריכה התחלה חדשה, צריכה רוח חדשה וצריכה הנהגה חדשה". 

"לאחר שנים רבות, בהן הימין חובט שוב ושוב בשמאל, אנחנו מצויים בצומת של הזדמנויות", הוסיפה זנדברג. "הימין ממאיס את עצמו, נתניהו כורה מדי יום שפל חדש, והציבור כבר לא יודע לאן להוליך את הבושה שהקואליציה הזאת ממיטה עלינו. לאחר שנים ארוכות שבהן הימין הפך את השמאל לשק חבטות, הגיע הזמן שנרים את הראש ונשיב מלחמה שערה, הגיע הזמן להחזיר את ההתלהבות ושמחת החיים למחנה".

פריימריז במרצ, ארכיון
בחירות במרצ, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות

לדברי זנדברג, "הגיע הזמן להוביל את מרצ ל- 10 מנדטים, הגיע הזמן שניקח חלק בהנהגת המדינה ונשיב אותה למסלול. לא יתכן שהבחירות למפלגת העבודה יהיו אלה שיכריעו מה קורה במרצ. לא יתכן שגבאי יהיה זה שיקבע כמה מנדטים נקבל בבחירות. הגיע הזמן שנעיר את מרצ, שנלך בקומה זקופה לפני המחנה. הגיע הזמן שנוביל את השמאל ואת המדינה לדרך חדשה".

חברת הכנסת סיכמה את הצהרתה במילים אלו: "אני מעריכה ואוהבת את זהבה גלאון ואילן גילאון, ומעריצה את מה שהם עשו בשביל מרצ ובשביל מדינת ישראל לאורך השנים הארוכות שלהם במפלגה. אבל הגיע הזמן להמשיך הלאה. מרצ צריכה הנהגה חדשה על מנת שלא נמצא עצמנו שוב מתחננים על חיינו רגע לפני הבחירות".

יו"ר מרצ זהבה גלאון בירכה את זנדברג על התמודדותה לתפקיד, אליו רצים גם אילן גילאון ואבי דבוש. "הובלתי מהלך של פריימריז בדיוק על מנת לאפשר ליותר אנשים להתמודד על ראשות מרצ", כתבה גלאון בטוויטר. "הצלחת השמאל חשובה לכולנו ואני יודעת שכפי שהצלחתי להוביל לפתיחת השורות ולרענון השמאל אנהיג את מרצ להכפלת כוחה ולמספר דו ספרתי של מנדטים בבחירות הבאות. אני משוכנעת שלאחר שאבחר לראשות מרצ נדע לעבוד כולנו יחד, במסירות ובמחויבות לקידום ערכינו המשותפים".