שר התחבורה והשר לענייני מודיעין ישראל כץ התראיין הערב (מוצ"ש) באולפן "חדשות סוף השבוע" והתייצב לימינו של ראש הממשלה נתניהו: לדבריו, יש לו אמון מלא ביכולתו של נתניהו לנהל את המדינה. על גבאי והאופוזיציה: הם לא דואגים למערכת אכיפת החוק אלא מנסים להשיג הישגים פוליטיים שלא היו משיגים בקלפי.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני רוצה להבהיר באופן ברור: אני באתי לכאן כדי להגיד שיש לי אמון מלא ברה"מ. אם לא היה לי אמון ביושרתו ובשיקול דעתו וביכולתו לנהל ולהוביל את מדינת ישראל - לא הייתי ממשיך לכהן כשר בממשלתו", אמר.

"אני אומר באחריות הכי הגדולה: רה"מ מתפקד מצוין, ושיקול דעתו מופעל על פי קריטרויונים ממלכתיים בלבד וזה הדבר החשוב", הוסיף. כשנשאל השר מתי הוא סבור שראש ממשלה צריך להתפטר הוא השיב כי הוא דוחה בתוקף כל קריאה כזו לראש הממשלה.

מפכ"ל המשטרה היוצא רוני אלשיך (צילום: פלאש 90 \ מירים אלסטר, חדשות)
כץ: "מאמין במשטרה ובמפכ"ל" | צילום: פלאש 90 \ מירים אלסטר, חדשות

השר כץ טען כי עבורו "דוגמה אישית היא של אדם עם עצמו ומול הציבור". לדבריו, "יש במדינת ישראל יועץ משפטי לממשלה. אני באופן אמיתי מכבד ומעריך את כל מערכות החוק - המשטרה, על המפכ"ל והרפקליטות". בריאיון הוא גם הבהיר כי הוא סומך על המפכ"ל אלשיך.

"היועמ"ש הוא היחיד שאמון ויש לו סמכות לפרש ולהנחות את ראש הממשלה והשרים. הוא יכול לקחת את המלצות המשטרה, הוא יכול לקחת חומרי חקירה ולקבל החלטות. הוא יכול להחליט להגיש כתב אישום וכמו שאני מקווה, ורבים מקווים, להחליט שהוא לא מצא עילה משפטית ולסגור את התיקים. אבל כל ההתקפות שיש היום, שמעתי את ראש המחנ"צ אבי גבאי שהוא משווה את רה"מ נתניהו למחלה שמתפשטת בכל הגוף, זאת בושה וחרפה לדבר כך על ראש ממשלה".

על כך שאמר לפני עשור על רה"מ דאז אולמרט כי "אין מנוס לרה"מ להתפטר ולאפשר בחירות חדשות והרכבת ממשלה חדשה כשהוא שקוע כך בחקירות", השיב השר כי הפעם הנסיבות שונות. "לא סמכתי על שיקול דעתו ויכולתו לנהל את המדינה", ציין.