במהלך הקמפיין המוצלח של ח"כ תמר זנדברג לראשות מרצ נשאלה הח"כית מספר פעמים האם משה קלוגהפט, שהתפרסם בעיקר בזכות קמפיינים תקיפים נגד השמאל, מייעץ לה - והכחישה. גם כשכתבתנו דפנה ליאל פנתה לצוותה של זנדברג עם השאלה, התשובה הייתה "שקר בוטה, פייק ניוז". עם זאת, הערב (מוצאי שבת) שודר בחדשות סוף השבוע ריאיון עם משה קלוגהפט - שהודה לראשונה בפה מלא כי הוא עבד עם זנדברג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קלוגהפט, שייעץ בעבר לנפתלי בנט וניהל קמפיין נגד "הקרן החדשה" אך גם עזר לאראל מרגלית, הכיר את זנדברג על סט הסדרה שכתב - "שלטון הצללים" (שתשודר בקרוב ב-HOT). ההיכרות התגלגלה להעסקתו כיועץ בקמפיין המנצח שהסתיים שלשום בתוצאה של 71% לזנדברג מול כ-28% לאבי בוסקילה. לשני הצדדים היה נוח לא לתת לכך פומבי עד עכשיו.

יועצה של זנדברג הכחיש תחילה (צילום: מתוך הטוויטר של דפנה ליאל)
ההכחשה של מטה זנדברג | צילום: מתוך הטוויטר של דפנה ליאל

"זיהיתי בה שהיא יכולה לעשות את התהליך, בדיוק את תהליך הראי שבנט עשה ב-2012", הסביר קלוגהפט בריאיון. "בן אדם בן 41 פלוס מינוס שמגיע למפלגה שהיא על הקרשים, מעיר אותה ואומר 'לא מתנצלים'". ואכן, הקמפיין של זנדברג כלל את הביטוי "מפסיקים להתנצל" - בדיוק כמו הפרסומות בכיכובו של בנט בעבר.

זנדברג מסרה הערב לאחר השידור: "את הקמפיין המוצלח שלי ניהל ביד רמה נסים דואק וחברת יוניק שהוא עומד בראשה. במהלך הקמפיין היו מספר אנשים מוכשרים שנידבו לי עצות מניסיונם. אחד מהם היה משה קלוגהפט שפנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי שהוביל במפלגת הבית היהודי. בניגוד לנאמר בכתבה קלוגהפט מעולם לא הועסק בקמפיין או עבד בו. אני מודה על כל העצות שקיבלתי. בתפקידי כיו"ר מרצ  נסים דואק וחברת יוניק ימשיכו ויובילו את האסטרטגיה של מרצ בראשותי".