נתניהו וכחלון, ארכיון (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
כחלון ונתניהו, ארכיון | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

שר האוצר משה כחלון אמר למקורביו כי גם אם יוגשו המלצות חמורות נגד ראש הממשלה נתניהו הוא לא מוכן להתפטר מתפקידו ולפרק את הקואליציה. כך פורסם הערב (שישי) באולפן שישי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים אמר כחלון בתחילת השבוע לקראת ההצבעה על אישור הצעת תקציב המדינה לשנה הבאה, אותה אישרו שרי הממשלה הבוקר פה אחד. רק בשבועיים האחרונים השתכנע כחלון שראש הממשלה עמו, ולאחר שהשתכנע השקיע מאמצים בהעברת התקציב והתוצאה היא אישורו, שגורם ליציבות בקואליציה.

שר האוצר הסביר למקורביו כי הוא עובד מסביב לשעון לקראת ההצבעה על התקציב, ככל הנראה הוא מעוניין לסיים קדנציה במשרד האוצר כי יש לו רפורמות נוספות בקנה שהוא מעוניין להעביר.

תקופה ביטחונית רגישה? הסיבות לפירוק הממשלה (צילום: רויטרס, חדשות)
כחלון לא מחכה להמלצות. נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הבוקר אישרה הממשלה את תקציב המדינה לשנת 2019. על פי ההצעה שאושרה, תקציב החינוך גדל מאז 2014 ב-38% והוא יעמוד על כ-60 מיליארד שקלים, בתקציב הבריאות חל גידול של 60% והוא יעמוד על כ-38 מיליארד שקלים ותקציב הביטחון יגדל ב-37% ויעמוד על 63 מיליארד שקלים. כפי שפורסם השבוע, מספר ימי החופשה במערכת החינוך עד כיתה ג' יצומצמו, ובחופשות חנוכה ופסח ייהנו התלמידים מחמישה ימי פעילות חינוכית. המטרה היא להקל על תשלומי ההורים ולהרחיב את הסל החינוכי שמעניק המשרד גם בשעות הבלתי פורמליות.

הבוקר: כחלון ונתניהו בירכו על הצעת התקציב

לאחר אישור הצעת התקציב אמר כחלון כי "תקציב 2019 הוא תקציב חברתי שממוקד בהצמחת המשק הישראלי וחיזוק הכלכלה. הצמיחה היא שמאפשרת לנו להביא את הבשורות החיוביות בתקציב. התקציב הזה ממשיך את המהפכה החברית וקובע סדר חלוקתי חדש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על אישור הצעת התקציב ואמר כי "הממשלה אישרה היום תקציב מצוין וחוק הסדרים מצוין שמבטא את המדיניות העקבית והאחראית שלנו: מצד אחד שומר על צמיחה וחוסן כלכלי, ומצד שני דואג לצרכים החברתיים של כל אזרחי ישראל". נתניהו התחייב כי הממשלה "תמשיך לעבוד יחד לטובת מדינת ישראל עוד הרבה זמן, עד סוף הקדנציה".

הממונה על התקציבים שאול מרידור הוסיף כי מדובר "בתקציב מאוזן ששומר על המסגרות הפיסקליות ובו בעת נותן מענה לאתגרים משמעותיים הניצבים אל מול המדינה בטווח הנראה לעין ובמקביל כולל תכנון אחראי לטווח הרחוק".