קלוגהפט: זנדברג ייעצה לי מה להגיד (צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, החדשות)
קלוגהפט: זנדברג ייעצה לי מה להגיד | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, החדשות

"הסערה הזו מוזרה לי": משה קלוגהפט התייחס הבוקר (שלישי) לביקורת על קשר הייעוץ הסודי שלו לח"כ תמר זנדברג - קשר אותו הכחישו השניים עד שנחשף ב"חדשות סוף השבוע". בריאיון לרזי ברקאי ורינה מצליח בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל אמר קלוגהפט, הקמפיינר השנוי במחלוקת שעבד עם הימין, כי הריאיון לעמית סגל בוצע בידיעתה של זנדברג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הסיבה שעשו מזה עניין היא כנראה כי הייתה איזו שהכחשה שתמר התנצלה עליה", הסביר. "העליהום היה מוגזם – היא הביאה ניצחון יפה. יש קונספירציה כאילו הריאיון הזה היה איזשהו ניסיון לדפוק עם מרצ בהפוך על הפוך – אגלה לך סוד: הריאיון היה מתואם עם זנדברג, היא הציעה לי לפני זה מה להגיד, דיברתי איתה תוך כדי הצילומים ועדכנתי אותה".

קלוגהפט הסביר מדוע לא אישר במהלך הקמפיין שייעץ לזנדברג: "התחמקתי מסיבה פשוטה – כי בקמפיין בחירות צד שני יעשה שימוש בך ובדברים שאינם נכונים ברגע שתגיד דבר מסוים, לכן אתה לא משקר אבל לא צריך לנדב את כל המידע. אם זו טובת הנאה שצריך להצהיר, תמר זנדברג תצהיר. הכל היה מתואם, גם מה שאמרתי וגם מה שהיה בצילום. שום דבר לא היה הפתעה".

היועץ סיפר כי הריאיון הוקלט ביום שלישי, יומיים לפני הבחירות במרצ, והוא הציב תנאי לפיו הייעוץ ייחשף רק במוצאי שבת: "היה תנאי, חד משמעית, כמו שעושים בתקשורת בריאיון. ידעתי שדבר כזה ישרת את היריבים שלה. אני לא משקר, כל מילה שם הייתה אמת". לרינה מצליח, שהתעמתה איתו בשידור על הכחשתו בעבר, ענה: "הרי שאלת אותי אם אני עובד עם זנדברג, ועניתי שיש לי הרבה חברים בפוליטיקה והם מתייעצים איתי. זה נקרא להתחמק, לא לשקר".

קלוגהפט מתח בריאיון ביקורת חריפה על אנשי שמאל שטענו כי אסור היה לזנדברג להתייעץ איתו בשל הקמפיינים שהוביל נגד השמאל בעבר: "אני עשיתי קמפיין עם שמעון פרס – אולי עוד שניה יקראו להחרים אותו, קמפיינים עם שמאל בישראל וברומניה וניצחנו, לתשומת לב השמאל בישראל שאפשר לעבוד עם אנשים שעבדו עם הימין. עבדתי שמאל באוסטריה ומוסלמים בקוסובו".

"אני שומע בימים האחרונים אנשים שרואים מאוד חד מימדי, שאדם שעבד עם הימין לא יכול לעבוד עם השמאל", טען. "פוליטיקאי הוא גואל רצון? הוא צריך כת של אנשים שאך ורק מסכימים איתו? אם נתניהו היה מתייעץ עם יועץ שעבד עם השמאל, היו אומרים 'יפה מאוד'. אייל ארד עבד עם נתניהו ועם שרון".

זנדברג הודתה: "טעיתי בשיקול הדעת"

"אני עזרתי לזנדברג, הקמפיין היה חיובי והיא לא מהימין", סיכם קלוגהפט. "במקום לשבח את האמירה על קמפיינים של אנדרדוגים, לא משנה אם מהשמאל או הימין, אז תוקפים. אני לא פוליטיקאי – כמו שיש עורכי דין שמייעצים ללקוחות שונים, כך גם אני. אגב, אני יותר אידיאולוג מאשר יועץ – בארץ אני לא מקבל תשלום כבר שנתיים. עובד בעיקר בחו"ל ועם מותגים מסחריים". 

שלשום פרסמה חברת הכנסת הודעה בה היא מודה שנעזרה בשירותיו של היועץ האסטרטגי והתנצלה: "טעיתי בשיקול הדעת, כואב לי שכל כך מהר אכזבתי רבים מכם. אני מתנצלת. מה שקורה הוא חסר תקדים. מתקפה חסרת מעצורים עליי, על מרצ ועל השמאל. נושא ההתייעצות עם משה קלוגהפט נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה סבירה או הגיונית".

את יחסיה עם היועץ האסטרטגי היא הסבירה כי "אני לא מסתירה דבר הייתי בקשר עם משה קלוגהפט על רקע סידרת טלוויזיה שהוא מפיק. כששמע שהכרזתי כי אתמודד בפריימריז לראשות מרצ הוא פנה אלי, אמר לי שהמועמדות שלי מזכירה לו את מועמדותו של בנט. לא נעלמה מעיני העובדה כי אכן הקמפיין שהוביל, הגם שבמחנה אידיאולוגי יריב, היה מוצלח מאד".

לדבריה, היא נפגשה עם קלוגהפט רק 4 פעמים בחודשים האחרונים. "הוא הציע את סיועו בגיוס אמנים שאיתם הוא נמצא בקשר על מנת שיביעו תמיכה במועמדותי לראשות מרצ", טענה. הוא הוסיפה כי "מעבר לכך, קיימנו שיחות והודעות טלפוניות. הוא הציע שלל הצעות. אימצתי חלק מהן, חלק לא. מטבע הדברים יש בשיחות כאלה גם רגעים אנושיים ורכילות".