בקואליציה נשמעה הבוקר (ראשון) ביקורת על המתקפה החריפה של שרת התרבות והספורט מירי רגב נגד שומרי הסף, אותם השוותה לבוגדים. "מירי רגב, באיזו זכות את מתנגחת בשומרי הסף?", הטיחה ח"כ רחל עזריה (כולנו) בשרה. במקביל, רגב פרסמה הבוקר הודעת הבהרה: "שוב פרשנות מעוותת של חלק מהתקשורת לדבריי, לא קראתי לפגוע באף אחד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אלה האנשים שעושים את עבודתם עבור כולנו, ושבלעדיהם נחיה בכאוס: שוטרים, שופטים ופרקליטים", המשיכה עזריה. "תודי שאת נכנסת בהם כי זה קל, כי הרי אסור להם לענות לך על פי חוק".

"את נכנסת בהם כי זה קל". עזריה | צילום: הדס פארוש / פלאש 90

בתגובה, השרה רגב ניסתה להסביר את הכוונה בדבריה. "אכן השתמשתי אתמול בכנס ההסברה שלי במוטיבים מהמגילה", אמרה. "לאור הפרשיות האחרונות של ההסתמסות הפסולה בין השופטת לחוקר, עמדתי על העיקרון הבסיסי בדמוקרטיה שהעם הוא הריבון ועל ההכרח ששומרי הסף יתנהלו בצורה דמוקרטית ועל פי כללי המנהל התקין".

עוד הוסיפה רגב: "למותר לציין שלא קראתי לפגוע באף אחד, להיפך כל מי שרוצה שעובדי רשויות המדינה, יזכו לאמון הציבור ויעשו את עבודתם נאמנה, צריך לדאוג שעבודתם תיעשה בהגינות וללא פניות".

רגב נגד שומרי הסף: "מחריבי הממלכה"

בכנס תומכים נשאה אמש רגב נאום לוחמני שבו מתחה ביקורת קשה על התנהלות מערכת אכיפת החוק והתקשורת בנוגע לניסיון, כדבריה, להפיל את נתניהו. "חלק מהאנשים שאתה חושב שהם שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהריסיה ומחריביה", האשימה.

רגב התייחסה בדבריה לטקסט של מגילת אסתר ואמרה והזכירה שני שומרי סף שחתרו תחת המלך אחשוורוש, שלבסוף ניתלו. "יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון - קוראים להם היום 'שומרי הסף'", אמרה רגב.

"גם שם היו שומרי סף, בגתן ותרש, צמד חמד", המשיכה. "הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למנהל תקין, אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה. הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא הייתה, שלטון החוק הפך לפחות קריטי".

נתניהו ורגב
"לא מפחדים מבחירות" | צילום: רויטרס, חדשות

היא אף התייחסה בדבריה לפרשת המסרונים שהחליפו ביניהם הנציג על הרשות לניירות ערך והשופטת שדנה בהארכת מעצרם של חשודי פרשת בזק. "אם היו להם אז ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני, "מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה", ו-"חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?".

"פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש.... קידשה את כל האמצעים", המשיכה. "הרבה לא השתנה מאז, הפוליטיקה אותה פוליטיקה, חלק מהאנשים שאתה חושב שהם שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהריסיה ומחריביה".

בהתייחסה למשבר החריף בקואליציה ולאפשרות של הקדמת הבחירות אמרה שרת התרבות והספורט: "שמענו את איומי הבחירות של חלק מהשותפים שלנו לקואליציה. אני אומרת כאן לכל חברינו לקואליציה - אני יודעת שראש הממשלה לא רוצה בחירות אבל אם תכפו עלינו בחירות אני אומרת לכם הערב - יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד. אנחנו מקבלים אמון גבוה מאוד מהציבור ולכן לא יועילו לחצים מדומים נגדנו".