לפיד מתחזק, גבאי מתייצב (צילום: פלאש 90)
גבאי ולפיד, ארכיון | צילום: פלאש 90

בפתח ישיבת הסיעה התייחס יו"ר "המחנה הציוני" אבי גבאי לשלל פרשות השחיתות הנחקרות בימים אלה, בהן גם תיק 1000 בו דיווחה המשטרה כי התבססה על עדותו של ח"כ יאיר לפיד. "צריך לעקור מהשורש את תופעת המיליארדרים החברים שנותנים מתנות מכל סוג שהוא", אמר גבאי.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנו צריכים לא רק להחליף את נתניהו, אלא גם את הדרך שלו, ולכן העובדה שלפיד עסק בנושאים של חבר שלו, לא צריך לעשות דברים כאלה", אמר גבאי והתייחס לקשרים בין לפיד למילצ'ן. "אני כשר במפגש הראשון שהיה לי עם עובדי המשרד אמרתי להם רבותיי, כל אדם שיגיע אליכם ויציג את עצמו כחבר שלי, כקרוב שלי, כבן משפחה שלי, אני מבקש מכם ללכת איתו לפי הספר. לא יכול להיות שלאנשים עשירים תהיה גישה שונה למשרדי הממשלה מאשר לאנשים רגילים".

עוד הוסיף גבאי כי ראש ממשלה עם כל כך הרבה פרשיות סביבו, לא יכול עוד לתרום למדינת ישראל. "נתניהו הפך לנטל על אזרחי ישראל, מנהיג עם סקנדלים יומיומיים, פרשיות שחיתות ואובססיה חולנית למה יגידו עליו ומה יכתבו עליו בתקשורת", הדגיש. "כל יום שהוא נשאר בתפקיד הוא נזק למדינה".

בהמשך דבריו התייחס גבאי לראשונה לפרשת השחיתות בחברת בזק - שם כיהן כמנכ"ל במשך 6 שנים. "עובדי החברה יקרים לי מאוד, וכשאני שומע על הפרשיה הזו וקודמותיה אני חש צער גדול מאוד עבורם", אמר. "אלפי אנשים שיוצאים מדי בוקר לעבודה ומתפרנסים בכבוד, ואין להם ולא יכול להיות להם שום קשר לפרשיות השחיתות. יותר מזה, כואב לי עבור העם שלנו. על הפגיעה בכלכלה, על הפגיעה בחופש העיתונות, על השירותים האזרחיים שאנחנו לא מקבלים בגלל השחיתות, ועל רמת המוסר, הדרדרות של מנהיגים שעוסקים בלאחוז בכיסא ולהיבחר מחדש".

גם יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, נשא דברים בפתח ישיבת סיעתו, ואמר כי לאזרחי ישראל מגיעה ממשלה שעובדת בשבילם. "פרשיות 1000, 2000, 3000, הפרשה החמורה מכולן, החל מאתמול גם ארבעת אלפים. תיקים כבדים, עם אלפי פרטים, אבל בסוף יש סיפור פשוט. יש טובים ויש רעים. יש מושחתים ויש מי שנאבק בשחיתות. יש ערכים ישראלים ויש פוליטיקאים שחושבים רק על עצמם".

"מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה שלא מקבל מיליון שקל מתנות ולא מוכן למכור אינטרסים של המדינה כדי לסדר לעצמו כמה שורות חיוביות באתר אינטרנט. מגיע להם שרים שלא שותקים כמו דגים מול השחיתות. מגיע להם יו"ר קואליציה שלא מתנהג ומדבר כמו אחרון העבריינים. הפוליטיקה שלנו הושחתה עד היסוד. הגיע הזמן לתקן אותה. הגיע הזמן להתחיל מחדש".