ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שרים וחברי כנסת הגיעו הערב (חמישי) לאירוע הרמת כוסית של הליכוד לקראת חג הפסח בגני התערוכה בתל אביב. על רקע החקירות, הקהל במקום מפגין תמיכה בראש המפלגה ונושא שלטים: "חביבי אין כמו ביבי", "תיקי אלף לילה ולילה" ו-"נתניהו שומר ישראל".ראש הממשלה לקהל: "אתם הכוח שלי!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלפי אנשים הגיעו לגני התערוכה כדי לשמוע את נתניהו, הנואם היחיד באירוע. נתניהו התייחס לתחושותיו בצל החקירות, "פגשתי כאן שוב, כמו תמיד, את החברה שלי ושל שרה, את סוזן מדר היקרה", סיפר נתניהו. כל פעם שהיא פוגשת אותי, וגם היום היא אומרת לי - ביבי מאיפה יש לך כוח להתעסק עם כל השטויות האלה? עם כל הרדיפה הזאת. אז סוזן, הנה התשובה - אתם הכוח שלי, אתם הכוח שלנו, זה אתם".

"אני פעם אחר פעם נפעם מהתמיכה האדירה, בי, בשרה, במשפחה שלנו, בדרך שלנו", המשיך נתניהו. "הדרך שלנו, דרך הליכוד, הדרך הנכונה למדינת ישראל, שמוכחת פעם אחר פעם בקלפי".

"שלשום קיימנו ישיבת ממשלה בדימונה, וזה היה בלתי רגיל", סיפר. "אני התרגשתי עד עמקי נפשי לראות את התנופה האדירה שמתחוללת שם, מגדלים, בניינים רבי קומות, כיכרות, פארקים. אבל אני רוצה להגיד לכם משהו, זה לא קורה מעצמו, זה לא קורה מאליו, זה קורה כי אנחנו יחד מחוללים את השינוי ההיסטורי במדינת ישראל".

מי ישוריין ללא פריימריז? (צילום: החדשות)
כנס הליכוד, גני התערוכה | צילום: החדשות

"אוהבי המרור ואוהבי החרוסת"

לאחר נאום החמוצים המפורסם, לקראת חג הפסח התייחס נתניהו ל'אוכלי המרור' מול 'אוכלי החרוסת'. "בשבוע הבא, אנחנו נחגוג את חג הפסח, כל העם שלנו זה משפחה אחת גדולה. ואתם יודעים, כמו בכל משפחה, יש מי שבוחר בחרוסת, וזה הרוב. ויש מי שבוחר במרור - זה המיעוט".

"אז אוהבי המרור, או לפחות חלק מהם רואים שאזרחי ישראל מדרגים את עצמם פעם אחר פעם במקום גבוה מאוד במדד העושר העולמי, מעל בריטניה, צרפת, ארצות הברית. אז מה אומרים? מה אומרים אוהבי המרור לאוהבי החרוסת?", שאל נתניהו. "הם אומרים להם - אתם מזוכיסטים, אתם חיים בגן עד של שוטים, כך הם אומרים. איזו התנשאות, איזה זלזול", קבע נתניהו, "איך אמר דוד אדרי מירוחם: מה, אנשים פה מזוכיסטים שהם בוחרים בליכוד פעם אחר פעם? כל המדינה מזוכיסטית".

"משחק מכור, ציד מכשפות"

"התמיכה בישראל, גם זה מתפרסם, כל שנה, היא כל הזמן עולה, והגיעה בקרב הציבור האמריקני לרמה הגבוהה ביותר אי פעם", קבע ראש הממשלה. "אז הנה שתי סיבות מרכזיות לתמיכה האדירה בנו. אחת - ההישגים הכבירים, ושתיים העמידה האיתנה".

מזוכיסטים? נתניהו (ארכיון) (צילום: החדשות)
מזוכיסטים? נתניהו (ארכיון) | צילום: החדשות

"אבל יש סיבה שלישית", הוסיף ראש הממשלה. "זאת תחושת הצדק, או יותר נכון תחושת אי הצדק שהולכת ומעמיקה. רבים בעם, ולא רק תומכי הליכוד, שומעים מה שעושים לנו בתקשורת, והם מרגישים שיש כאן משחק מכור, ממש ציד מכשפות", אמר נתניהו על רקקע קריאות בוז מהקהל.

"ותראו את האבסורד הכי גדול, המקהלה של התקשורת, כמעט כולה, היא כל כך אחידה, שהיא מוקיעה אפילו את הזכות להביע ביקורת על מה שמתנהל כאן, ממש משטרת מחשבות. זה לא שהם מוצאים משהו ואז חוקרים, זה שמחפשים, ושוב מחפשים, ושוב מחפשים, ולא מוצאים. וגם עכשיו לא ימצאו, כי אין מה למצוא".

"לא ביבי - לא נוגעים"

נתניהו האשים כי ישנה רדיפה אחריו, בעוד פוליטיקאים אחרים שביצעו מעשים דומים לא נחקרים. "אתם כבר יודעים את הכלל - לא ביבי לא נוגעים", טען ראש הממשלה. "סיגרים כן - עטים לא. לא ביבי - לא נוגעים".

"זו התמצית של תחושת אי הצדק שמפעמת אצל רבים כל כך", הסביר נתניהו. "אבל אני רוצה גם להרגיע אתכם - אני מאמין שלא ירחק היום שבו הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו לצדק ויגיעו לאמת, ויקבעו פשוט וחד - לא היה כלום ולכן גם לא יהיה"