על רקע המשבר הקואליציוני המתמשך והאיום לפירוק הכנסת והקדמת הבחירות, העריך כבר בצהריים (שלישי) נתן אשל, ראש הסגל לשעבר של נתניהו ואיש סודו, כי הממשלה לא תתפרק. בשיחה עם החדשות אמר: "בסופו של דבר יסתדרו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות שנאלץ לפרוש משירות המדינה, אשל עדיין מקורב לראש הממשלה ונחשב לבעל ניסיון פוליטי רב. הוא אמר כי הוא מקווה שהבחירות לא יוקדמו וטען שבמשבר הנוכחי "אין ניצים - צריך להסתדר ואני מאמין שזה יקרה".

אשל התייחס גם לסקר שפורסם אתמול במהדורה המרכזית. "אם אתה מבין בפוליטיקה, אתה מבין לבד למה לא ללכת לבחירות", אמר והתייחס לתוצאות הסקר לפיו למרות התחזקות הליכוד, חלק ממפלגות הימין מתנדנדות ולא עוברות בביטחון את אחוז החסימה.

הוא דחה את הטענה לפיה נתניהו מעוניין להקדים את הבחירות בשל החקירות שהולכות ומתקדמות. "לא, לא, זה שטויות", טען המקורב. "חוץ מזה שבחירות לא עוצרות כאלה דברים". בסיום השיחה טען אשל כי יש להאמין לראש הממשלה כשהוא טוען שהוא אינו מעוניין בבחירות. "זה שבוז'י אומר 'החקירות וזה' - הוא קשקשן כמו תמיד, חבל שהוא קופץ.

לבסוף ענה אשל על אחת השאלות שעולות מהמשבר הנוכחי, האם אחרי חוסר אמון שהוצג בין חברי הממשלה ניתן יהיה להמשיך ולקיים את הקואליציה הנוכחית. "יש מושג כזה בפוליטיקה שאי אפשר להסתדר?", ענה אשל בפשטות.