"לא נחוקק חוק רטרואקטיבית". בנט (צילום: פלאש 90 \	Emil Salman, חדשות)
"רק בכתב אישום נתלבט אם לעזוב" | צילום: פלאש 90 \ Emil Salman, חדשות

על רקע המשבר החריף בקואליציה וחקירות נתניהו, שר החינוך נפתלי בנט מתייצב היום (שלישי) לצד ראש הממשלה ומתחייב שלא לעזוב את הממשלה עד להחלטה סופית בנוגע לחקירות. "רק אם יש כתב אישום סופי אז נתלבט לפי הסיטואציה", אמר בנט בריאיון לאתר ערוץ 7.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד שוב", הצהיר בנט. "אני בהחלט אעמוד מאחוריו! לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות".

על פי ההערכות ראש הממשלה נתניהו מעוניין ששותפיו לקואליציה יישארו בממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום, ואף דורש מהם להישאר עד סוף נובמבר 2019, שצפוי לאחר ההחלטה בעניינו.

לקראת שלב ההכרעה במשבר חוק הגיוס שיקבע את עתידה של הממשלה, בקואליציה סבורים שמתנהלים היום מגעים קדחתניים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון אביגדור ליברמן על פתרון שימנע יציאה לבחירות.

הנהלת הקואליציה פרסמה היום את סדר היום של מליאת הכנסת, לקראת שלב ההכרעה במשבר הגיוס שיקבע את עתידה של הממשלה. חברי הכנסת צפויים להצביע קודם על הצעות החוק של האופוזיציה לפיזור הכנסת - ורק לאחר מכן יעלה לסדר היום חוק הגיוס בקריאה טרומית.

בתום הפגישה הוחלט שחוק הלאום, שאושר היום לקריאה ראשונה, לא יעלה לדיון בקרוב: הצדדים ממשיכים ב"מאמצים אמיתיים להביא ליציבות הממשלה". המליאה תתחיל בשעה 16:00 ותתחיל עם נאומים בני דקה של חברי הכנסת: ב-16:30 צפויות לעלות שתי הצעות חוק של הממשלה להצבעה בקריאה ראשונה בנושא ספורט ורווחה ובנוסף ידונו על שלושה צווים של משרד האוצר.