הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ התייחס במהלך נאום שנשא אתמול (שלישי) לאפשרות שיצטרף בעתיד לפוליטיקה ואמר: "אני מוכן למסור את פעילותי לחברה הישראלית". על פרשת הצוללות אמר: "החמורה בפרשות שאני מכיר". הדברים פורסמו הבוקר בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גנץ נשא דברים בכנס של ועידת איגוד התאגידים העירוניים שנערכה במלון הרודס באילת ואמר כי האפשרות שיכנס לפוליטיקה לא נראית קרובה, אך הוא לא פוסל את האפשרות שיצטרף בהמשך. "זה לא נראה לי אקטואלי נכון לעכשיו", אמר. "אבל החברה הישראלית היא חברה שהייתי מוכן למסור לה את חיי, אז אני בוודאי מוכן למסור לה את פעילותי. מה תהיה הסיטואציה, ואם או מתי היא תקרה - ימים ידברו".

הרמטכ"ל לשעבר לא התייחס למפלגה מסוימת ורמז שדיבר עם יותר ממפלגה אחת. "אין פה שאלה של גבאי, לפיד, ליכוד, ישראל ביתנו, הבית היהודי או מרצ", הסביר. "כולם מדברים עם כולם - זה טבעי".

צוללת ישראלית (ארכיון) (צילום: לע"מ)
צוללת ישראלית (ארכיון) | צילום: לע"מ

גנץ התייחס גם לפרשת הצוללות הנחקרת בימים אלו וטען שהתנגד לעסקה בזמן שהיה רמטכ"ל. "זוהי החמורה בפרשות שאני מכיר, אני מציע להמתין בסבלנות, לקוות שהיא לא נכונה ולחכות לתוצאות החקירה שלבטח תבאנה בקרוב", אמר. "מתוך מה שאני מכיר את האנשים בדרג המדיני, אני רוצה לקוות ולהאמין שלא נפלה שחיתות בפרשה הזאת".

הרמטכ"ל לשעבר בחר לסיים עם מעט אופטימיות. "עצוב להיות ברגעים האלה", סיפר לקהל. "אבל אם מדינת ישראל מסוגלת לחקור את עצמה בעוצמה הזאת - אולי בכל זאת לא כל כך רע פה".