ראש הממשלה הגיב הלילה (ראשון) לסערה הציבורית בעקבות פרסום הקלטות בנו, יאיר, בו נשמע יאיר משוחח עם חבריו לאחר בילוי במועדון חשפנות על יצאניות, חשפניות ומתווה הגז. "תחשבו איך אתם תרגישו אם היו רומסים את ילדיכם באכזריות וברשעות שאין לה גבולות", אמר נתניהו ותקף גם את הגורמים שהתבטאו בגנות האמירות שנשמעו בהקלטות: "אני אומר את הדברים לא רק לגורמים בתקשורת, אלא גם לאנשי ציבור שמצקצקים בהתחסדות ובצביעות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים אמר ראש הממשלה בתדרוך לעיתונאים דקות לפני המראתו להודו ופגישתו עם ראש ממשלתה נרנדרה מודי. נתניהו התייחס גם לכך שיאיר לא הצטרף לנסיעה: "רעייתי ואני עומדים כאן כאבא ואמא לבן צעיר, נער צעיר שאוהב את מדינת ישראל בכל נימי נפשו. רומסים את ילדינו באכזריות שאין לה גבולות, ברשעות וצביעות", אמר. "אזרחים רבים במדינת ישראל נתנו ליאיר ולנו כתף חמה. זה כל כך אנושי מול חוסר האנושיות הזאת ואני רוצה להגיד להם עד כמה אנחנו מעריכים אותם".

בני הזוג נתניהו ממריאים ללא יאיר
בני הזוג נתניהו ממריאים ללא יאיר | צילום: אבי אוחיון לע"מ

נתניהו ורעייתו המריאו הלילה להודו יחד עם 130 אנשי עסקים, לביקור שיימשך עד לסוף השבוע. מדובר במשלחת הכלכלית הגדולה ביותר שלקח ראש מדינה ישראלי לחו"ל. בנם יאיר היה אמור להצטרף לביקור, אך אמש הוחלט כי יאיר נתניהו לא יתלווה לנסיעה. בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לידיעה או להגיב לשאלה האם יש קשר בין ביטול הנסיעה לבין פרסום ההקלטות במהדורה המרכזית השבוע - אך אישרו כי בנו של רה"מ לא יעלה על הטיסה.

ביום חמישי האחרון יצא ראש הממשלה למתקפה נוספת נגד שידור ההקלטות של בנו. בישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "נחצו כל הקווים האדומים". הוא ביקש משרת המשפטים איילת שקד לבחון קידום חקיקה בנושא וגם אמר כי בחן עם הייעוץ המשפטי במשרדו מה ניתן לעשות נגד העובד שלטענתו הקליט את בנו בקיץ 2015.

"מודים לאלו שתמכו", משפחת נתניהו | צילום: Marc Israel Sellem / FLASH90

בהקלטה: אמירות בעייתיות ביחס לנשים

בשבוע שעבר פורסמה במהדורה המרכזית שיחה שהוקלטה ביציאה של יאיר נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 - באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון הודיע אז כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון. הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד - במימון מלא של המדינה, כמובן - בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015.