ח"כ מוטי יוגב הגיב היום (שני) בראיון לשש עם עודד בן עמי על התבטאויותיו נגד בג"ץ שעוררו סערה אתמול ברדיו דרום. יוגב אמר שהוא התנצל על שכינה את בית המשפט העליון "עמוד הטבח של ישראל" אך אמר כי, "בג"ץ משחרר חלק מהמחבלים ומונע הרתעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מציע שלאחר יממה של התעסקות במילה, נחזור להתעסק בגופו של עניין. אם לצטט את רה"מ לשעבר רבין ז"ל: "בלי בגץ ובלי בצלם" אמר ח"כ יוגב בראיון לתוכנית שש עם עודד בן עמי. "ומר ביטחון שגם אני זכיתי ללמוד ממנו משהו, היה זה שסבר שבג"ץ מפריע ומסרס את ביטחון ישראל", הוסיף.

יוגב התנצל על דבריו נגד בג"צ שעוררו סערה, הוא הסביר שמערכת המשפט פוגעת במאמץ הביטחוני של ישראל ושבעצם בג"צ פוגע בכלל האוכלוסייה הישראלית: "בגץ מונע הרתעה בכך שלא מאפשרת לגעת במחבלים רוצחים, להרוס את ביתם ולגרש את משפחתם כדי שלכל החברה, גם הישראלית וגם הערבית יהיה טוב יותר".

ח"כ יוגב המשיך והאשים את בג"צ בכך שהוא מונע מהממשלה לבצע את עבודתה. "בג"ץ כביכול מרתיע את הממשלה מלמשול ואת הכנסת מלחוקק, במקום להרתיע את המחבלים מלרצוח". הוא הוסיף כי "מתוך דאגה לפיגוע הבא נמשיך לתת גיבוי לחיילים, לכוחות ולממשלת ישראל בכדי שנרתיע את המחבלים".

כשח"כ יוגב נשאל על ידי עודד בן עמי האם לדעתו שופטי בית המשפט העליון גורמים למוות של יהודים הוא ענה"חס ושלום, אבל בצעדיהם הם רואים את זכויות הפרט של הסודנים לפני אלו של תושבי תל אביב".

"אני מוכן לקבל כל הערה לגופה של מילה" אמר יוגב אך מנגד הציע לבית המשפט להקשיב לדבריו: "מציע לביהמ"ש להקשיב לעם. שרת המשפטים עושה את השינוי המיוחל שבית המשפט יהיה יותר קרוב לחברה הישראלית, יש פה צדק, אנחנו מאחלים לכך שבית המשפט העליון יהיה עמוד התווך של ישראל".