"מתנגד לחוק ההקלטות". הנגבי עם נתניהו (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
נתניהו והנגבי בכנסת, ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

אחרי חשיפת התמלילים משיחות נתניהו-מוזס בחדשות 2, נתניהו עוזב זמנית את משרד התקשורת: בטיסה חזרה מביקורו בארצות הברית אמר נתניהו לכתבים כי החליט למנות את השר צחי הנגבי לממלא מקומו במשרד התקשורת - לתקופה של שלושה חודשים. מינויו של הנגבי דורש את אישור הממשלה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הצעד מגיע לאחר שיו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג עתר לבג"ץ בדרישה שנתניהו ישעה את עצמו ממשרד התקשורת. בג"ץ הורה לנתניהו לפני כשבועיים לנמק מדוע הוא אינו עוזב את משרד התקשורת.

לצד הרצוג, גם התנועה לאיכות השלטון עתרה בנושא, מה שהוביל את בג"ץ להוציא צו על תנאי עד חודש מרס, ואז אמור להתקיים דיון בהרכב מורחב - אם כי מינוי הנגבי עשוי לייתר את העתירה. שופטי בג"ץ גם מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להסביר מדוע לא הורה לנתניהו לעזוב את תפקידו בצל הפרשה.

בחודש ינואר נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו שלוש פעמים בנושא: בחקירה האחרונה חוקרי המשטרה ביקשו להתמקד איתו בנושא פגישותיו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס – הפרשה המכונה תיק 2000. גם בתיק 1000, לצד זאת, תיק המתנות, נותרו לחוקרים עוד הרבה נושאים עליהם הם אמורים לקבל תשובות מנתניהו.

גם מוזס נחקר בנושא, בפעם השישית, במשך שעות ארוכות. גורמים שמקורבים לחקירה מעריכים שבשלב זה מדובר בחקירתו האחרונה, אם כי ייתכן שהוא יידרש בשלב מאוחר יותר להשלמות.

"קומבינה מושחתת חמורה". הרצוג (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)
עתר לבג"ץ. הרצוג | צילום: יונתן זינדל - פלאש 90

על פי אותם גורמים, חקירותיו של מוזס התמקדו בחילופי הדברים בינו לבין נתניהו כפי שפורסמו על ידי כתב חדשות 2 גיא פלג, ולא עלו נושאים נוספים משמעותיים.

נתניהו חשוד במתן טובות הנאה למוזס, ואילו מו"ל ידיעות אחרונות חשוד בקבלה שלהן. עם זאת, הגורמים המקורבים לחקירה טוענים כי ספק רב אם ניתן יהיה להוכיח ולבסס את עבירת קבלת טובות ההנאה מהמגעים שהתנהלו בין השניים.