ימים ספורים לאחר שוועדת הכנסת אישרה את הדחתה ממפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס מכריזה: "אקים מפלגה חדשה בהובלתי". בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אמרה לוי- אבקסיס כי "מאחורי יהיו עוד הרבה אנשים שמחפשים בית פוליטי חדש - עוד אין לי סיכומים עם אף אחד".

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ לוי-אבקסיס הדגישה בריאיון כי "את המנדט הזה הרווחתי ביושר וכשביקשתי מאנשים להאמין במפלגה, באתי ונתתי את המילה שלי. אני חושבת שלאור כל הנסיבות, יש כאן מסר לציבור - האם יצליחו להפחיד אותנו ולמנוע מאיתנו לומר את דעתנו? אם אני אלך הביתה אולי אשמור על האופציות שלי פתוחות, אבל מה יראו הנערים והנערות על הכוחניות והשיח האלים שמתקיים?".

היא תקפה בחריפות את שר הביטחון ויו"ר מפלגתה עד לא מזמן אביגדור ליברמן ואמרה: "במקומות מסוימים מילה זו לא מילה. כשאדם נמצא איתי בטלפון ומשקר לי בפנים, נשבר כל בסיס אמון שיכול לאפשר המשך צעידה ביחד".

ביום רביעי האחרון אישרה ועדת הכנסת את הפרשתה של חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס ממפלגת ישראל ביתנו. הדיון התקיים לבקשת ח"כ רוברט אילטוב, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, וללא בקשת הסכמתה של לוי-אבקסיס.

בחודש מאי האחרון הודיעה לוי-אבקסיס על סיום דרכה בסיעת ישראל ביתנו בעקבות הפרת הסיעה את הבטחותיה לבוחרים במו"מ לכניסה לקואליציה. מאותו היום היא מכהנת כחברת כנסת ללא גב הסיעה, תוך שיתופי פעולה עם ח"כים מיתר סיעות הבית.