יוזמה לסגירת התאגיד: "בזבוז כסף" (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
פגישה רביעית בשלושה ימים. נתניהו וכחלון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

בפעם הרביעית מאז יום ראשון, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם שר האוצר משה כחלון כדי לדון פעם נוספת במשבר תאגיד השידור הציבורי. בתום הפגישה דיווחו הצדדים על רצון טוב להביא לסיום המשבר, אך עדיין לא הצליחו להגיע לפתרון מוסכם. השניים סיכמו לערוך חשיבה מחודשת בנושאי המחלוקת ולהיוועד שוב בהמשך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפגישה מגיעה לאחר שאמש נועדו השניים, אך בתום הפגישה לא הצליחו השניים לגבש פתרון, והם סיכמו כי ישובו לדון בנושא פעם נוספת. את פגישתם ביום ראשון סיימו השניים מפאת קוצר הזמן, ללא הסכמות בנושא, וקבעו להפגש בשנית.

השיחות מגיעות על רקע ימים רבים של מתיחות בנושא הקמת תאגיד השידור הציבורי "כאן". נתניהו מתעקש על סגירת התאגיד, שאמור להתחיל לשדר ב-30.4, ושר האוצר משה כחלון מתנגד למהלך וקורא לנתניהו לעמוד בהסכמים ובחוק שנוסח.

מסר את הקלטות, ח"כ דוד ביטן (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
"מגינים על קומץ צפונבונים". ביטן | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, החריף בתחילת השבוע את הטון כלפי סיעת "כולנו" והעומד בראשה כחלון: "לאוצר לא אכפת לזרוק 700 מיליון שקלים כל שנה על התאגיד בעוד קשישים ונכים בקושי מתקיימים מקצבאות רעב, אותו אוצר דוחה פעם אחר פעם כל יוזמה להעלאת קצבאות הנכות אבל מגן בחירוף נפש על קומץ צפונבונים". מנגד, חברת מפלגתו של כחלון יפעת שאשא ביטון תקפה את נתניהו וכינתה אותו "קפיטליסט נהנתן שיש לו אובססיה לשליטה בתקשורת".