ימונה לשגריר באו"ם? בנט עם נתניהו (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
בימין נשארים לצידו של רה"מ | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

השבוע צפוי להיחקר ראש הממשלה נתניהו בפעם השלישית בפרשות "תיק 1000" ו-"תיק 2000",  אך בעוד פרטים חדשים ממשיכים להתפרסם בכל יום, בקואליציה מנסים לשדר עסקים כרגיל. היום (ראשון) אמרו גורמים בסביבתו של השר בנט, כי ישנה חשיבות גדולה להמשך קיומה של ממשלת ימין יציבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד הבהירו בקרבתו של שר החינוך כי גם אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה, כלל לא בטוח שנתניהו יצטרך להשעות את עצמו. "על סיגרים לא מפילים ממשלה", אומרים בסביבת בנט.

אתמול התייחסו בכירים בקואליציה לפרשה אך הבהירו כי לא יתערבו בנעשה עד להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה. "זה דרגה 10 בסולם ריכטר מבחינה ציבורית", אמרו הגורמים הבכירים. הם הוסיפו כי התערבות אקטיבית מכיוונם תגיע "לא לפני המלצה לכתב אישום בפרשה 1000 או 2000". אז, לדבריהם, תבוא הקריאה לנתניהו להתפטר.

בסביבתו של נתניהו דחו את הדברים ואמרו: "אלה לא בכירים בקואליציה, אלא אולי פוליטיקאי אחד ממורמר". עוד אמרו מקורבים לראש הממשלה, כי "מבחינתנו הבחירות יתקיימו במועדן. אבל גם במקרה שייכפו בחירות, ראש הממשלה נתניהו שכבר ניצח בבחירות המקדימות ימשיך להוביל את הליכוד וגם יזכה לתמיכה עצומה ולתמיכה גדולה יותר מהבחירות הקודמות כתגובת נגד לכל מה שקורה".