"חסר לישראל שר ביטחון במשרה מלאה" (צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
מחריף המשבר? נתניהו ובנט | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

עוד עימות בקואליציה - הפעם סביב המכינה בעלי: במהלך ישיבת הממשלה הבוקר (חמישי) תקף שר החינוך נפתלי בנט את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע סערת מכינת "בני דוד" בעלי ודרש את התערבותו בשמירה על המכינה ובמניעת סגירת הפנימייה הצבאית הדתית. "ברגע האמת זנחת את הציונות הדתית", האשים בנט.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החינוך טען כי נתניהו שכח לדאוג לאחד ממוסדות הפאר של הציונות הדתית, שתרומתו היא תרומה למדינת ישראל כולה, וקרא לראש הממשלה להתערב באופן מיידי כדי למנוע את סגירת המכינה. עוד הבהיר בנט כי דבריו של הרב יגאל לוינשטיין, העומד בראש המכינה, נגד שירות נשים בצה"ל חמורים ביותר וכי הוא דוחה אותם מכל וכל.

דברי בנט נגד נתניהו מגיעים לאחר שאתמול תקף גם את שר הביטחון אביגדור ליברמן, בעקבות המכתב שהעביר לרב יגאל לוינשטיין, ואמר כי הדרישה לסגור את המכינה היא "פטפטת ליברמנית טיפוסית".

"הדבר האחרון שמעניין את ליברמן הוא חיילות צה"ל", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. ליברמן צייץ בתגובה כי "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאירן. אנחנו לא נאפשר זאת. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

ליברמן נגד ביטן - ובעד הרבנים. ארכיון (צילום: פלאש 90, MARK NEYMAN, חדשות)
איים לסגור את המכינה. ליברמן | צילום: פלאש 90, MARK NEYMAN, חדשות

בפוסט שכתב, טען שר החינוך כי האיום של השר ליברמן לסגור את המכינה נובעת מסיבות פוליטיות. "הדבר האחרון שמעניין אותו זה חיילות צה"ל, נו באמת", טען בנט. "ליברמן פשוט רוצה לעשות סיבוב פוליטי ציני על הגב של הציונות הדתית. לא שמעתי אותו דורש לסגור אוניברסיטה כי מרציה מתבטאים באופן דוחה ולא שמעתי אותו דורש לסגור מכינה כי חניכיה פגשו את שוברים שתיקה. רק כשמדובר במכינה של הציונות הדתית, פתאום ליברמן מתמלא עזוז".

"תתפטר - או שלא נכיר בעלי"

במכתב ששיגר לרב לוינשטיין, כתב ליברמן כי במקרה שלא יעשה כן, הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ויפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם צבאית.

האיום הגיע על רקע דבריו של לוינשטיין נגד נשים בצה"ל. בתגובה, המכינה בעלי סרבה להתקפל ומסרה כי "מתוך אמונה בתפקידנו כמורים ומחנכים לא נשתף פעולה עם אף פגיעה בחופש הביטוי והדעה של רבני, תלמידי ובוגרי בני דוד".

"שמעתי את דבריך הבוטים בנוגע לשירות נשים בצה"ל", כתב לו ליברמן. "התאכזבתי מאוד הן מהסגנון הבוטה והמזלזל של מי שנחשב לרב מכובד ומוערך, והן בשל העובדה שדברים דומים נאמרו על ידך בעבר מספר פעמים, גם לגבי קבוצות אחרות מקרב המשרתים בצה"ל, ואפילו חזרת בך בטענה שדבריך הוצאו מהקשרם". לטענת ליברמן, "הדבר מעיד מחד על רצון מכוון להתגרות ולהתסיס, ומאידך על אובדן שיקול דעת - אינני יודע מה הגרוע יותר מבין השניים".