ליברמן נגד ביטן - ובעד הרבנים. ארכיון (צילום: פלאש 90, MARK NEYMAN, חדשות)
ליברמן | צילום: פלאש 90, MARK NEYMAN, חדשות

על רקע הניסיונות להביא לסיום המשבר בקואליציה סביב עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי, מתייחסים היום (שני) השותפים העיקריים לאפשרות של בחירות מוקדמות ואומרים כי הסיכוי לכך הולך ופוחת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני יכול להעריך בזהירות שאם כולם ינהגו במנהיגות, המשבר הזה עומד על סף פתרון", הצהיר השר נפתלי בנט בישיבת סיעת הבית היהודי. שר הביטחון אביגדור ליברמן ניסה אף הוא להרגיע, ושלל את היוזמה של יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג להקים ממשלה חלופית.

"אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית", ציין ליברמן. "ראיתי שמישהו משתשעשע פה בדיבורים אם אפשר להרכיב קואליציה אלטרנטיבית. אופציה כזו לא קיימת".

ליברמן הבהיר כי אף אחד לא רוצה בחירות. "אנחנו צריכים להתנהל על פי השכל הישר", אמר בישיבת הסיעה. "אפשר להידרדר לבחירות שלא נחוצות למדינת ישראל ואני קורא לכל חבריי בממשלה לזכור שאכן ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים".

"מעוניין להרחיב את השורות", הרצוג (צילום: פלאש 90)
עדיין במאמצים. הרצוג | צילום: פלאש 90

הרצוג עדיין מאמין

"אנחנו במאמץ גדול ובהבנה שכולנו אנשים הגיוניים", הוסיף השר. "צריך גם לשמור על כבודו של ראש הממשלה. אפשר למצוא פתרון - ואם אתה שואל אותי לא יהיה משבר, נצליח למצוא פתרון יצירתי שכולם יוכלו לחיות איתו".

מנגד, יו"ר האופוזיציה הרצוג עדיין סבור שיוכל להביא לאי אמון קונסטרוקטיבי. "בימים האחרונים אני שוקד על בניית גוש ציוני, מרכזי, רציונלי, גדול שיחליף את נתניהו בבחירות או בתוך הכנסת הנוכחית", אמר בישיבת הסיעה. "אני מציע לספקנים והציניקנים מבית ומחוץ להמתין ולראות. הבלתי צפוי בפוליטיקה הישראלית גדול מהצפוי".

נתניהו בביקור בסין, בחודש שעבר (צילום: צילום: חיים צח, לע״מ)
נתניהו בביקורו בסין | צילום: צילום: חיים צח, לע״מ

בתוך כך, הניסיונות להגיע להסכם בין הצדדים מתרחש בזמן ביקורו המדיני של ראש הממשלה נתניהו בסין. נתניהו טרם אישר את הפשרה המתגבשת ולא נראה שיסכים למתווה הנוכחי שכבר היה בכיסו בחמישי. ראש הממשלה רוצה שיפורים במתווה לפני אישורים.