השר איוב קרא התייחס אתמול (ראשון) לדברים שאמר בסוף השבוע, לפיהם בשנים הקרובות יופעלו רובוטים שיבצעו את הפעולות המבצעיות המסוכנות במקום חיילי צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חושב שלא גיליתי את אמריקה פה - הדברים הללו התפרסמו בכל אתר חדשות מפורסם בישראל ובעולם", הבהיר השר בראיון למהדורה ראשונה. "שאלתי בעבר את שמעון פרס איך נמנעים מהכנסת חיילים לעזה ולבנון - הוא יודע שאני אח שכול - והוא אמר לי שצריך להאיץ את הטיפול בפיתוח טכנולוגיות רובוטים שיחליפו את חיילי צה"ל. בדקתי, ומסתבר שזה מתקדם".

"מל"ט שבו הטייס יושב בוושינגטון והמטוס טס בעירק מורכב יותר מהרובוט הזה", המשיך השר קרא. "זה דבר שיוכל להיות מופעל מהגבול הבינלאומי כלפי גורמים עוינים. זה טבעי לחשוב על דרך הפעולה הזו, כל מנהיג היה עושה זאת".

"אם היו מפתחים את כיפת ברזל לפני '82, האחים שלי היו בחיים ואמא שלי לא הייתה מתה משברון לב", הוסיף השר. לדבריו, הוא אינו מתחרט על כך שהחל לדבר על הנושא הזה, חרף הביקורת שספג. "אני לא מצטער על שום דבר שאני עושה", אמר. "אני רוצה להביא בשורות לאמהות, לילדים ולאחים, שלא יסבלו כמו שאני סבלתי".

 "עניין של שנה עד שלוש"

"אני לא רוצה יותר אחרי מה שקרה בעזה או בלבנון להכניס חיילים", טען השר בסוף השבוע במהלך אירוע שבתרבות בהנחיית רועי כ"ץ. "אני רוצה שיהיו חיילים שלנו רק על הגבול הבינלאומי, אני יכול להכניס לעזה רובוט שילחם בהם בפנים ויחסל אותם בפנים".

השר המשיך והסביר כי הרובוטים יעבדו בהפעלה מרחוק והם יהיו מוגנים מפני כלי הנשק של האויב. השר טען כי הטכנולוגיה המתקדמת תהיה קיימת בצה"ל בזמן הקרוב מאוד. "הרובוט יכול לרוץ אחרי העכברונים מתחת למנהרות ולחסל אותם", הרחיב השר קרא. "אני יכול לומר לך, עניין של שנה עד שלוש שנים, הרובוט יוצא לחיסול נסראללה מבלי לערב חיילים".