הזוגות שפונו מרחבת הכנסת (צילום: מיכל בר)
הזוגות שפונו מרחבת הכנסת | צילום: מיכל בר

תצלום נשיקת הזוגות החד מיניים מחוץ למשכן הכנסת ממשיך לעורר סערה: חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' צייץ הערב (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו כי "נשיקות לא נותנים ברחוב ובטח לא ברחבת הכנסת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הדברים כתב סמוטריץ' בתגובה לציוץ של כתבת חדשות 2 דפנה ליאל, שכתבה: "הנשיקה שמסעירה את המשכן ביום הלהט"ב – מדוע פינה משמר הכנסת זוגות חד מיניים שהצטלמו מתנשקים ברחבת הכנסת", יחד עם התמונה מחוץ למשכן. על כך כתב סמוטריץ': "מדוע? פשוט מאוד. כי נשיקות לא נותנים ברחוב ובטח לא ברחבת הכנסת. סטרייטים ולהט"בים כאחד".

על כך ענתה ליאל בתמונה נוספת, של אחד מעובדי המשכן שמנשק אישה, וכתבה: "דווקא כשזה מגיע מהמשמר עצמו זה בסדר".

הזוגות הלהט"בים פונו, המשמר התנצל זמן קצר לאחר מכן

היום צויין "יום הלהט"ב" בכנסת, ורובו של היום עבר בשקט וללא הפרעות מיוחדות. אך על היום הזה העיבה תקרית אחת, כשחמישה זוגות מהקהילה שביקשו להצטלם על רקע משכן הכנסת - פונו על ידי אנשי המשמר.

"מה קרה למדינה יהודית ודמוקרטית?!" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
"לא מתנשקים ברחוב". סמוטריץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

במהלך היום התקיימו שורה ארוכה של דיונים, בהם העלו נציגי הקהילה את הקשיים של זוגות ביסקסואלים ושל בני נוער וחיילים גאים. בתום הדיונים, ביקשו חמשת הזוגות להצטלם מתנשקים כדי להעלות את המודעות לנושא אך פונו מהמקום. עוד הופתעו הזוגות כשאחד הזוגות המצטלמים, זוג ביסקסואלי של גבר ואישה, לא פונו.

חברת הכנסת תמר זנדברג פנתה למשמר הכנסת ומחתה על האכיפה הסלקטיבית לדבריה וטענה כי אין שום חוק האוסר להתנשק על רקע המשכן, ובעבר אף היו מקרים בהם זוגות הטרוסקסואלים התנשקו, למשל במהלך הצעות נישואין. זנדברג דרשה התנצלות מיידית וזו אכן הגיעה. "מדובר בטעות שעליה התנצלנו, אך חשוב לומר שהכנסת יצאה מגדרה לארח מאות רבות של אורחים מהקהילה הגאה באופן המוצלח והמכובד ביותר ביום הלהט"ב", נמסר מהכנסת.