שפיר: לבדוק את הממצאים
צילום:

האם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), אחד מיוזמי חוק ההסדרה - שנועד להסדיר מבנים על קרקע פלסטינית פרטית - ניסה להסדיר גם את הבית שלו? הערב (רביעי) פורסמו במהדורה המרכזית פרטים ומסמכים שמראים כי סמוטריץ' מתגורר במבנה לא-חוקי שייתכן שנבנה על אדמה פלסטינית פרטית.

"מה קרה למדינה יהודית ודמוקרטית?!" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
מתגורר בבית לא-חוקי? סמוטריץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

המדובר בשכונת גבעת רש"י שממוקמת בתוך ההתנחלות קדומים, שמחוצה לה קיים שטח שנותר מחוץ ל"קו הכחול" של היישוב - שאינו מוגדר כאדמת מדינה. על-פי תצלומי אוויר, מאז שנות ה-70, השטח נראה מעובד וקיים חשד מדובר באדמות פרטיות פלסטיניות. יחד עם זאת, הבתים שקמו על השטח החל מ-2004 וצפונה אינם חוקיים משום שהם נמצאים מחוץ לתכנית המתאר של קדומים. מתברר כי באחד הבתים ברחוב "איש ימינך 2/ב" מתגורר לא אחר מחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'.

ביתו של סמוטריץ'
צילום:
852567
צילום:
852574
צילום:

 דרור אטקס מארגון "כרם נבות", אמר כי "חבר הכנסת סמוטריץ' כנראה לא זכאי לדעת מה היה השיקולים שעומדים מאחורי הניסיון שלו לקדם את חוק ההסדרה. מתברר כי הבית שלו בנוי גם הוא על אדמות פלסטיניות והוא יהיה אחד האנשים שירוויחו מאותו חוק".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה: "הדברים נעשו כנדרש. כפי שעשיתי עד היום, גם בהמשך אעשה ככל יכולתי כדי להגן על ההתיישבות ולהמשיך לפתח אותה כהמשך ישיר של החזון הציוני".