מתייצב מול נתניהו. ח"כ ילין (צילום: חיים צח, לע"מ)
מתייצב מול נתניהו. ח"כ ילין | צילום: חיים צח, לע"מ

על רקע החקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה והמתח בגזרה הדרומית, יש מי שסבור שמבצע נוסף בעזה מתקרב - ולא בהכרח משיקולים ביטחוניים: במהלך אירוע "שבתרבות" שנערך היום (שבת) בראשון לציון, תקף ח"כ חיים ילין מיש עתיד את ראש הממשלה נתניהו - וטען כי הוא עלול להוביל למבצע נגד חמאס רק בגלל החקירות נגדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"לאור הסיכויים הגבוהים להגשת כתב אישום נגדו, נתניהו עלול לגרור אותנו למערכה נוספת בדרום רק בשביל להסיט את תשומת הלב מעומק החקירות והאישומים שבהם הוא טובע״, תקף ח"כ ילין. עוד הפנה אצבע מאשימה גם לעבר השרים גלנט ובנט: ״אני מתפלא שהם משמיעים קולות מלחמה בכזאת התלהבות. הם מכירים את המציאות כמוני ובוחרים לקושש קולות אצל ציבור ימני. זו לא מדיניות, אלא חוסר אחריות של שרים שמשתמשים בהפחדה במקום להשיג שקט לתושבי הדרום".

לדבריו של ילין, ״עזה היא חבית חומר נפץ מתקתקת. כל יום שעובר מבלי שאנחנו מטפלים באזור יחזור אלינו בדמות מערכה חזקה מקודמתה. מדיניות טלאים היא לא פתרון, היא מכסה לסיר שסופו להתפוצץ. אין טעם לשלוח חיילים לשטח ולשלם מחיר באובדן חיים, הדרך היחידה לפתור את האיום בחזית הזאת היא באמצעות הסדר מדיני מול החמאס המדיני.״