המסמך ועליו ההסכם בין השניים
המסמך ועליו ההסכם בין השניים | צילום:

היה או לא היה דיל? המילים הכתובות מדברות בעד עצמן: אמש (שישי) הכחישה ח"כ שלי יחימוביץ' בריאיון ל"אולפן שישי" את דבר קיום הדיל בינה לבין ח"כ איתן כבל וטענה כי "לא היה ולא נברא" דיל שכזה - אלא שהסכם כתוב ביניהם מ-5 בפברואר 2017, מוכיח אחרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"הואיל ושלי מבקשת להיבחר לראשות ההסתדרות הכללית החדשה בבחירות אשר תתקיימנה בשנה זו, והואיל ואיתן ייסד את סיעת "ביתי חברתי בהסתדרות" המבקשת להתמודד בבחירות הקרובות", נכתב במסמך שכותרתו "הסכם".

"והואיל ושלי ואיתן חולקים ביניהם זה זמן עמדות דומות בכל הקשור לעתידה של ההסתדרות ולעתידה של מפלגת העבודה", נכתב בהמשך, "הגיעו השניים להבנות כי מעתה ישתפו פעולה מתוך חברות אמת, אמון הדדי, ושותפות לדרך הפוליטית, הערכית והציבורית הוסכם כי איתן ושלי יעשו כל אשר לאל ידם כדי לסייע זה לזה מעתה בקידום מטרותיהם ושאיפותיהם הציבוריות, הערכיות והפוליטיות בכל התחומים".

דקות לפני חשיפת המסמך: יחימוביץ' הכחישה קיומו של דיל

אתמול שבה והכחישה יחימוביץ' כי נרקמה עסקה בינה לבין חבר הכנסת איתן כבל סביב הבחירות להסתדרות, חרף ההקלטות בהן נטען אחרת שנחשפו בחדשות 2. "זה מביך, זה לא נעים", הודתה. "איתן ואני שוחחנו, והוא אמר לי שהוא דיבר בלהט רגשות. הוא היה מול שני אנשים שניסו לגזלו ממנו במרמה את הסיעה שייסד בזיעת אפיו והוא ניסה לשכנע אותם, ולכן דיבר ממשאלות לבו".

יחימוביץ' הצהירה כי "מעולם לא לקחתי דילים וקומבינות למיניהם, וגם מקרה זה לא היה ולא נברא - לא בכתב, לא בדיבור, לא ברמז ולא בקריצה". לדבריה, הסיבה שחברה לכבל הייתה שונה לחלוטין: "קיבלתי הצעות רבות ושלל דילים, אבל איתן היה היחיד שבא אליי עם תשוקה ורצון שתהיה בכלל התמודדות בהסתדרות".

יחימוביץ' וכבל, ארכיון (צילום: Uri Lenz/FLASH90)
ממשיכים להכחיש. כבל ויחימוביץ' | צילום: Uri Lenz/FLASH90

"אני לא רואה את מה שאיתן אמר כשקרים, ואני לא מתכוונת להתנער ממנו", הבהירה. "הוא פרטנר טוב ופרלמנטר טוב, וכבר בפריימריז הצעתי לו שותפות. גם בארכיון לא תמצאו אותי אומרת עליו מילה רעה. אני סולחת לו על המילים שאמר, כי זה דברים שנאמרים בחדרי חדרים", המשיכה. "אנשים מרגישים משוחררים ולא מעלים את דעתם שישמיעו אותם".

מי שכן זכה לביקורת נוקבת מצד יחימוביץ' הוא מנהיג מפלגתה, יצחק הרצוג, שתקף אותה ואת כבל בחריפות. "במקומו הייתי נזהרת מלהשתמש במילים שהוא משתמש בהן, במיוחד לאור העובדה שהוא בילה כל כך הרבה שעות בחדרי חקירות", אמרה. "בפעם הראשונה הוא שתק ובפעם השנייה יצא בעור שיניו, ומנהלי הקמפיין שלו על סף כתב אישום".

יחימוביץ' הבהירה שלא תתמוך בהכרח בכבל לראשות המפלגה. "אני אתמוך באדם הטוב ביותר עם הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח", הדגישה. "ודאי שאיתן ראוי, וראויים גם כל האחרים. מדובר באנשים טובים, עם מגרעות ויתרונות, והשיקול שלי יהיה נקי לחלוטין". עוד הוסיפה יחימוביץ' כי "האנשים שתומכים בי הם לא חיילים שמקבלים פקודות - יש להם השקפת עולם ואידיאולוגיה שיצביעו לפיה".

מטעמה של ח"כ שלי יחימוביץ' נמסר בתגובה: "ההסכם שפורסם, שאמנם אינו ההסכם הסופי אך בהחלט משקף את רוח הדברים, הוא העדות המוצקה ביותר לכך שמדובר בהסכמות נקיות, ערכיות ולגיטימיות. כל מי שראה הסכמים קואליציוניים מבין שמדובר בהסכם תמים".