חגיגות הליכודיאדה באילת הפכו במהרה לזירת מחאה ועימותים: תמר ניזרי, תושבת עמונה, עלתה היום (שישי) לבמה במהלך כנס מפלגת השלטון בליכוד וביקשה לשאת דברים - שעוררו סערה בקהל. ניזרי קראה לפעילים ולנבחרי הציבור למנוע את הרס ביתה בפינוי, שאמור להתבצע תוך פחות משבועיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ניזרי ביקשה ממנהלי האירוע שתי דקות כדי לשאת דברים, ועשתה זאת למרות מחאות מהקהל. "אני, תמר ניזרי, נכדה לניצולי שואה, נשואה ואמא לשמונה ילדים, מדליקה משואה זו לכבוד הממשלה הכי ימנית שהייתה במדינת ישראל, שהולכת להרוס לי את הבית בעוד שבוע ולהשאיר אותי בלי כלום!", זעקה מעל הבמה.

פעילים הגיבו לה ואמרו "זה לא יקרה" (הפינוי) וניזרי המשיכה: "אני הולכת פה ומסתובבת פה מאתמול ומרגישה יאוש ופסימיות. אני אומרת לכם, האויב זה לא ביבי וזה לא כחלון". בשלב זה הורדה ניזרי מהבמה ודבריה נקטעו.

בתקרית אחרת בכנס ניסה אחד המשתתפים, ככל הנראה עובד רשות השידור, להתעמת עם השר חיים כץ ואף לתקוף אותו, ככל הנראה במחאה על פרשת תאגיד השידור הציבורי. המשתתף הגיע לעברו במטרה להכותו, והמאבטחים הרחיקו אותו רגע לפני שהגיע.

חבר הכנסת אורן חזן, שבשנה שעברה היה "כוכב" הליכודיאדה, החליט לוותר השנה והודיע למארגנים שמחובתו כח"כ לייצג את המשלחת הפרלמנטרית שטסה לפולין ליום השואה הבינלאומי יחד עם משלחות פרלמנטריות מכל העולם.

רגב: "נתניהו עובר לינץ' ציבורי"

קודם לכן התייחסה השרה מירי רגב לחקירות נתניהו ואמרה: "מה שעובר ראש הממשלה ומשפחתו בשבועות האחרונים זה לינץ' ציבורי ותקשורתי באמצעות התקשורת וגורמים מהשמאל. חקירה שמתנהלת בתקשורת ערב ערב עם הדלפות מלאות בשקרים וחצאי אמיתות וכל זה כשראש הממשלה מנוע מלהגיב ומלהתייחס לנושא כי הוא תחת חקירה".

רגב הוסיפה: "זו תופעה מכוערת ולא ראויה שכוללת גם מתקפה וכינויים אישיים נגד היועץ המשפטי לממשלה במטרה ללחוץ אותו להגיד כתב אישום נגד ראש הממשלה".

אלטרנטיבה לליכודיאדה
השלטים בליכודיאדה אתמול | צילום:

במלון בו מתארחים חברי המפלגה הוצבה היום פינת הנצחה מיוחדת, לציון יום השואה הבין לאומי. כשמארגני האירוע קבעו את התאריך שלו, הם לא הבחינו שמדובר ביום השואה הבינלאומי.

בימים האחרונים נעשתה פנייה אל מארגני האירוע בניסיון לדחות אותו, אבל הם לא הסכימו והסבירו שכבר נקבעו לוחות זמנים, ושוריינו חדרים במלון והופעות. לאחר ששרים וחברי כנסת רבים אישרו הגעה למרות הלו"ז הצפוף הוחלט להשאיר את תאריך האירוע במתכונן. כ"פשרה", החליטו המארגנים להציב פינת זיכרון במלון באילת שבה כל מי שירצה יוכל להתייחד עם הקורבנות.

פינת ההנצחה במלון באילת
פינת ההנצחה במלון באילת | צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

חברי כנסת מהליכוד החלו לזרום אתמול בשעות הצהריים לאירוע הליכודיאדה באילת. במסגרת האירוע נתלו שלטים במלון המארח את המשתתפים בהם גם שלט המתייחס לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה נתניהו: "לא היה כלום כי אין כלום".

כך נראית ה
כך נראית ה"פשרה" | צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

במסגרת החגיגות באילת ייערך אירוע תמיכה בזוג נתניהו על רקע פרשות 1000 ו-2000. בין היתר משתתפים בליכודיאדה חברי הכנסת מיקי זוהר, נורית קורן, מירי רגב ויואב קיש. האירוע יימשך לאורך כל סוף השבוע ויכלול טורניר כדורגל בהשתתפות הח"כים והשרים וארוחת שבת חגיגית.