משה (בוגי) יעלון, מי שהיה שר הביטחון כשפרצה פרשת אלאור אזריה וכינה אותו "חייל שסרח", הגיב היום (רביעי) להרשעת אזריה בהריגה ופרסם סרטון בו תקף רבים בהנהגת המדינה. "זהו יום קשה עבור החייל אלאור ומשפחת אזריה, עבור החברה והפוליטיקה הישראלית וגם עבורי", אמר יעלון - שטען כי צה"ל ומשפחתו של אזריה "נפגעו פגיעה חמורה על ידי פוליטיקאים שמעלו בתפקידם".

לקריאת הכרעת הדין המלאה

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מבקש להפנות את דבריי לכל עם ישראל - אני גאה במפקדינו וחיילינו שפעלו על פי ערכי צה"ל, עליהם הוטלה האחריות לטיפול באירוע החריג והמצער הזה. דעו לכם שמה שעומד לנגד עיניי תמיד, זה אתם", הוסיף השר לשעבר. "ההליך הפלילי שהחייל אלאור ומשפחתו חוו היה קשה מנשוא ואמור היה להיראות אחרת, להתנהל אחרת".

יעלון טען כי "הסיבה להתמשכותו באופן שהקשה על כל המעורבים היה ניצול ציני של המקרה על ידי פוליטיקאים אינטרסנטים לטובתם האישית. במקום להנהיג הם השתמשו באלאור ומשפחתו ככלי משחק פוליטי בשביל עוד כמה מנדטים. הם שיקרו לכם! אני מתבייש באותם פוליטיקאים".

דובר המשפחה: "נחושים לשחרר את אלאור"

את מתקפתו על הפוליטיקאים - שלא נקב בשמם - סיכם כך: "כחייל ששרת 37 שנים בצה"ל, כרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, אני קורא לכל העוסקים במלאכת הקודש של שמירה על ביטחון ישראל: המשיכו לפעול בנחישות מול אויבינו תוך שמירה על ערכינו. זהו ייחודינו כאומה שאמורה להיות מופת לכל העמים. זהו מקור כוחינו, זוהי גדולתנו. כפי שהגנתי על אזרחי מדינת ישראל מפני אלו שרצו לפגוע בנו, כך גם לא אהסס להגן על החברה הישראלית מפני מי שיפגע בערכיה. זה לא עניין של ימין או שמאל, זה לא משחק פוליטי, זו הבנה של חשיבות הערכים שמגדירים אותנו כחברה".

דובר משפחת אזריה, רן כרמי בוזגלו, עדכן בריאיון ל"מהדורה ראשונה" כי המשפחה "מכונסת בביתה עם פעילים וחברים קרובים שליוו אותם לאורך המאבק, כרגע הם מעכלים את הפסיקה שאינה מתייחס אך ורק לאלאור אלא לכלל תושבי ישראל. וכל חייל או חיילת שמתגייסים יש השפעה לאותה פסיקה". הדובר עדכן כי המשפחה נערכת להמשך המאבק: "כרגע הפסדנו במערכה אחת, הקרב ארוך, אנחנו נחושים לשחרר את החייל שאנחנו כן רואים בו הילד של כולנו. אנחנו מקווים שגם המפקדים יראו בהם כך. הוגשה בקשה לבית הדין לערעורים, אני אופטימי מכיוון שאני באופן אישי חושב שכל המשפט הזה היה לחינם".

הדובר הוסיף כי המשפחה מוקירה תודה לצוות המשפטי - והפנה אצבע מאשימה ליעלון: "הלחץ היחידי שניתן לזהות במהלך המשפט הזה זה שר ביטחון שגזר את דינו של הלוחם לפני התחקיר המבצעי והגדיר לעשות לפני יומים כשהשווה למעשיו של אלאור לדאע"ש". על הפסיקה אמר כרמי בוזגלו: "זו הנורה האדומה, לא יעלה על הדעת שמעדויות חותכות, אפילו הוא דחה את חוות הדעת של הפתולוג המומחה. אני חושב שהנקודה היא הנושא של הרגשת הפחד או התגובה הסובייקטיבית, אני חושב שאנחנו היינו צריכים לאמוד את המעשה של אלאור בשטח, ואני מתעלם מהמעשה הערכי של הפקרת חייל בשדה הקרב. צריך לבדוק האם לתחושתו של הלוחם הוא חש סכנה באותו נקודה ובאותו זמן. אנחנו נראה את אלאור חוזר הביתה בראש מורם".