דרעי ונתניהו - המחלוקת הבאה? (צילום: מרים אלסטר- פלאש 90)
דרעי ונתניהו במליאה | צילום: מרים אלסטר- פלאש 90

המשברים בין השרים בקולאיציה מחריפים ואיתם עולים גם דיבורים תכופים על בחירות כלליות מוקדם מן הצפוי. על רקע ההדרדרות ביחסים בין שר האוצר משה כחלון לראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין התאגיד, שר הפנים אריה דרעי קרא הבוקר (חמישי) לחברי הקואליציה להתעשת, ולא - הוא יעזוב את הממשלה.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כפי שאמרתי אתמול בגיבושון שהיה אמור להיות גיבושון - ממשלות לא נופלות על דברים גדולים אלא על דברים קטנים", אמר דרעי בכניסתו לישיבת הממשלה. "חבל, אני רואה שזה הולך ומחריף. אני לא מתכונן להישאר בממשלה שתחיה על קלקולים ועל לחסל אחד את השני. אם לא יתעשתו כולם - אז עדיף ללכת לבחירות".

המסר המאיים של דרעי נאמר שעות ספורות לאחר שהקרע בין נתניהו לכחלון נחשף. הבוקר הבהיר שר האוצר בכנס בתל אביב כי היחסים ביניהם התערערו. "איך אומרים החבר'ה? כחלון ונתניהו כבר לא", אמר לקהל שהשיב בצחוק. "זו לא סופה של ידידות, אבל יש מתחים", המשיך. "טוב לי במשרד האוצר, יש לי הרבה דברים לעשות. החיים שלנו בנויים ממשברים".

בשיחה עם נתניהו השבוע הטיח בו כחלון האשמות בנוגע לתאגיד השידור הציבורי. "ביבי, אני לא דוד ביטן", אמר לו. "לא מחויב ליוזמות שלך על התאגיד, יש לי 300,000 מצביעים".

אמש החריף הוויכוח בין שני שרים אחרים בממשלה: שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר החינוך נפתלי בנט. ליברמן שיגר לרב יגאל לוינשטיין מכתב ובו קרא לו להפתטר מתפקידיו במכינת "בני דוד". במקרה שלא יעשה כן - איים השר בביטול ההכרה בעלי כישיבת הסדר ומכינה קדם צבאית. בנט תקף את ליברמן בתגובה וכינה את מעשיו "פטפטת ליברמנית טיפוסית". ליברמן השיב כי "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאירן".